VIDEO United mali dočinenia so Supermanom: Toto v Európskej lige ešte nedokázal žiadny brankár!

Karl-Johan Johnsson privádzal futbalistov United do zúfalstvaKarl-Johan Johnsson privádzal futbalistov United do zúfalstva Zdroj: SITA/AP - Wolfgang Rattay

KOLÍN NAD RÝNOM - Futbalisti Manchestru United postúpili do semifinále Európskej ligy a majú šancu zopakovať triumf spred troch rokov, no oustidera z Kodane vyradili až po penalte v predĺžení. Mužom zápasu však nebol Bruno Fernandes, ktorý ju premenil, ale brankár súpera Karl-Johan Johnsson.

Tretí tím uplynulej sezóny anglickej Premier League bol počas celého zápasu aktívnejší, no okrem pokutového kopu nedokázal prekonať výborného Johnssona. Ten držal svojich spoluhráčov v boji o postup neuveriteľným výkonom, keď chytil až 13 striel súpera smerujúcich na bránku, čo sa v histórii Európskej ligy ešte pred ním nikomu nepodarilo. 

Dvakrát mu pomohla aj bránková konštrukcia a dvakrát VAR, ktorý odhalil ofsajdy v úvode, keď sa United dožadovali penalty, a pri zásahu Masona Greenwooda z nadstaveného času prvého polčasu.

"Súperov brankár odohral pravdepodobne zápas svojho života, bol neuveriteľný, no my sme niekoľkokrát trafili konštrukciu bránky a boli proti nám aj rozhodnutia VAR. Na druhej strane musím povedať, že vo vyraďovacích zápasoch musíme byť pred súperovou bránkou oveľa viac precízni," vychváli kodanského Supermana po stretnutí tréner "červených diablov" Ole Gunnar Solskjaer.

Po stretnutí sa na hlavu kodanského brankára zosypalo množstvo chvály a obdivných komentov zo strany uznávaných futbalových odborníkov, médií aj fanúšikov. 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Manchester United FC Kodaň Karl-Johan Johnsson
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Wolfgang Rattay; VIDEO: Youtube, Twitter
  • Zdroj: TASR, ČTK, športky

Súvisiace články