Tímový lekár o zdravotnom stave Jakobsena: Toto je naša jediná, ale najväčšia obava!

Fabio Jakobsen utrpel po páde vážne zranenia
Fabio Jakobsen utrpel po páde vážne zranenia

BRATISLAVA - Zdravotný stav cyklistu Fabia Jakobsena, ktorý utrpel ťažký pád v pretekoch Okolo Poľska sa našťastie zlepšuje. Tímový lekár stajne Deceuninck-QuickStep vyjadril nádej, že Jakobsen sa bude môcť vrátiť do ostrého súťaženia.

Problémom však údajne zostáva jeho poškodená tvár, ktorú si pri hrozivom páde najviac poranil. "Našou jedinou obavou je, že mu zostane čiastočne poškodená tvár. To sa môže vzťahovať na fungovanie svalov v oblasti úst. Veríme, že opäť bude pretekať," povedal tímový lekár Yvan Vanmol s tým, že holandský cyklista momentálne ešte nie je schopný rozprávať. S okolím komunikuje prostredníctvom sms správ.
 
"Našťastie nemá poškodené žiadne kľúčové orgány. Najdôležitejšie je, že sám Fabio verí v úplne uzdravenie. Predpokladáme, že do konca týždňa bude pripravený na prevoz do Holandska," dodal Vanmol pre portál Cyclingnews.com. "Jakobsenov stav sa vyvíja priaznivo, dokonca až tak dobre, že ho v stredu budú môcť previezť do nemocnice v Leidene. Tam podstúpi ďalšiu liečbu zranení," uviedol jeho tím v oficiálnom vyhlásení.
 
23-ročný talentovaný cyklista mal po páde na pretekoch Okolo Poľska obrovské šťastie, že neutrpel horšie zranenia. Po kolízii s Dylanem Groenewegenom preletel v obrovskej rýchlosti cez ochranné bariéry a zostal bezvládne ležať na zemi. Lekári mu museli okamžite obnoviť dýchanie a následne ho previesť vrtulníkom do nemocnice, kde sa podrobil päťhodinovej operácii.
 

Tagy: Fabio Jakobsen

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Tomasz Markowski; Video: YouTube

DISKUSIA