Rusko sa môže vyhnúť vylúčeniu z olympiády: Ministerstvo športu pomohlo so zaplatením pokuty

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Ruské ministerstvo športu poskytlo národnej atletickej federácii (RusAF) peniaze na zaplatenie dlhu Svetovej atletike (WA). Krajina sa vďaka tomu môže vyhnúť vylúčeniu zo všetkých medzinárodných súťaží vrátane budúcoročných olympijských hier v Tokiu.

RusAF musí WA do soboty 15. augusta zaplatiť pokutu 5 miliónov amerických dolárov a ďalšieho 1,3 milióna USD za výdavky spojené s kauzou systematického porušovania antidopingových pravidiel. Bývalé vedenie federácie poskytovalo falošnú lekársku dokumentáciu, ktorou zakrývalo absencie svojich reprezentantov na antidopingových kontrolách.

Ministerstvo nešpecifikovalo, akú čiastku zaslalo na účet RusAF. Jej prezident Jevgenij Jurčenko, ktorý je na čele dočasne po oznámení svojej rezignácie, potvrdil pre agentúru TASS, že strešnej organizácii poslali plnú sumu. WA v stredu popoludní ešte nemala prostriedky na svojom účte, no prevod môže trvať určitý čas.

RusAF nestihla zaplatiť do pôvodného termínu 1. júla, získala však odklad po tom, ako sa ministerstvo športu zaviazalo vyrovnať dlhy. Do 31. augusta musí federácia pripraviť reformy svojho antidopingového systému a riadenia.


Tagy: Rusko RusAF

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/David J. Phillip

DISKUSIA