VIDEO Fanúšikom PSG tuhla krv v žilách: Famózny obrat až v závere zápasu s Atalantou

Marquinhos oslavuje gól na 1:1 v 90. minúteMarquinhos oslavuje gól na 1:1 v 90. minúte Zdroj: SITA/AP/David Ramos

LISABON - Futbalisti Paríža St. Germain sa stali prvými semifinalistami Ligy majstrov. V stredajšom úvodnom štvrťfinále hranom na jeden zápas zdolali Atalantu Bergamo 2:1, keď v úplnom závere otočili stav gólmi Marquinhosa a Maxima Chuopa-Motinga. Medzi elitným kvartetom finálového turnaja v Lisabone sa 18. augusta stretnú s postupujúcim z dua RB Lipsko - Atlético Madrid (hrá sa v stredu 13. augusta o 21.00 SELČ).

V svižnom úvode mohol už v 3. minúte otvoriť skóre Neymar, ktorý sa po chybe súperovej defenzívy rútil sám na brankára, ale loptu poslal mimo priestoru troch žrdí. Vyloženú príležitosť si veľmi rýchlo vypracovala tiež Atalanta, Alejandro Gomez odcentroval na hlavu Hansa Hateboera, ktorého "koníčka" vyrazil Keylor Navas. Parížsky brankár inkasoval v 27. minúte, keď sa po kombinačnej akcii Bergama dostala lopta v šestnástke k Mariovi Pašaličovi a ten ju ľavačkou z prvej zakrútil do siete. Vyrovnanie mohlo prísť vzápätí, individuálnym prienikom sa prezentoval Neymar a zakončil ho prízemnou strelou tesne mimo žrde. Neymar mal do prestávky ešte jednu možnosť a druhýkrát mu ju ponúklo zaváhanie obrany súpera. Po zachytení chybnej rozohrávky však zvnútra šestnástky nevystrelil presne.

Neymar Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Rafael Marchante

Prvú väčšiu šancu po zmene strán mala Atalanta, po štandardnej situácii sa lopta odrazila k Beratovi Djimsitimu, ale ten z bezprostrednej blízkosti trafil iba do bočnej siete. Talianske mužstvo po hodine hry pristúpilo k dvojnásobnému striedaniu, francúzsky šampión zareagoval na nepriaznivý stav nasadením uzdraveného Kyliana Mbappeho. Po jeho príchode ožila ofenzíva hostí, ktorú dovtedy ťahal najmä Neymar. Brankár Marco Sportiello si poradil s Mbappeho tvrdým pokusom i ďalšou príležitosťou Neymara. Neskôr Mbappeho zakončenie zblokoval Jose Luis Palominu, ale v úplnom závere už Atalanta neodolala. V poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal Marquinhos, ktorému po centri do šestnástky priťukol loptu Neymar. Parížania nepripustili predĺženie a dokonali obrat v nadstavenom čase. Mbappe dostal prihrávku cez dvoch obrancov do šestnástky, kde z prvej prihral nabiehajúcemu Chuopovi-Motingovi a ďalší striedajúci hráč strelil postupový gól. Oba zásahy PSG odobril VAR.

štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020:
Lisabon (Estadio da Luz)
Atalanta Bergamo - Paríž St. Germain 1:2 (1:0)
Góly: 27. Pašalič - 90. Marquinhos, 90.+3 Chuopo-Moting. Rozhodoval: Taylor (Angl.), ŽK: Djimsiti, Freuler, De Roon, Zapata, Toloi, Palomino - Bernat, Herrera, Paredes
/na 1 zápas, PSG postúpil do semifinále/

Atalanta: Sportiello - Toloi, Caldara, Djimsiti (60. Palomino) - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (82. Castagne)- Pašalič (70. Muriel), Gomez (59. Malinovskij) - Zapata (82. Da Riva)
PSG: Navas (79. Rico) - Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat - Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Gueye (72. Paredes) - Sarabia (60. Mbappe), Icardi (79. Chuopo-Moting), Neymar