Historicky najlepší strelec reprezentácie predložil kandidatúru: Legenda Chelsea chce byť prezidentom

Didier DrogbaDidier Drogba Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

ABIDJAN - Futbalová asociácia Pobrežia Slonoviny oznámila, že sa rozhodla odložiť voľby svojho prezidenta. Dôvodom sú "vážne chyby" vo volebnom procese.

Prezidentské voľby, pôvodne naplánované na 5. septembra, poznačila séria problémov, ten najzávážnejší sa týkal Didiera Drogbu. Bývalý útočník londýnskej Chelsea sa rozhodol uchádzať o funkciu šéfa zväzu, no jeho kandidatúru pôvodne neschválili, lebo ju nepodporila tamojšia hráčska asociácia. Neskôr 42-ročný Drogba získal podporu od viacerých klubov v západoafrickej krajine. Bývalý dlhoročný reprezentačný kapitán a historicky najlepší strelec národného tímu predložil potrebné dokumenty začiatkom augusta a jeho kandidatúra si okamžite získala obrovskú pozornosť v krajine.

Jeho zatiaľ známymi protikandidátmi sú súčasný člen zväzovej exekutívy Sory Diabate a niekdajší viceprezident zväzu Idris Diallo. Volebná komisia by mala ešte tento týždeň zverejniť konečný zoznam kandidátov, informovala agentúra AP. Voľby sú zatiaľ odložené na neurčito, predchádzať im ešte bude valné zromaždenie asociácie (29. augusta).

Viac o téme: Didier Drogba
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rui Vieira
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články