US Open aj bez minuloročnej víťazky: To je hlavný dôvod, prečo sa nezúčastním

Bianca Andreescuová
Bianca Andreescuová

NEW YORK - Kanadská tenistka Bianca Andreescuová nebude obhajovať titul na grandslamovom turnaji US Open (31. augusta - 13. septembra). Svetová šestka od októbra minulého roka laboruje so zraneným kolenom. Podľa kanadských médií k jej rozhodnutiu neštartovať v New Yorku prispeli aj obavy z ochorenia Covid-19.

Andreescuová vlani vo finále ženského singla na US Open zdolala domácu Američanku Serenu Williamsovú a dosiahla životný úspech. Od októbra však neodohrala žiaden súťažný zápas. "Po pauze zavinenej zranením ešte nie som schopná hrať na najvyššej úrovni a podávať maximálne výkony. To je hlavný dôvod, prečo sa nezúčastním na US Open," uviedla 20-ročná Kanaďanka.

Vo Flushing Meadows tak budú s určitosťou chýbať štyri hráčky z elitnej svetovej desiatky. Pre obavy z koronavírusu sa rozhodli necestovať do New Yorku svetová jednotka Austrálčanka Ashleigh Bartyová, päťka rebríčka WTA Ukrajinka Jelina Svitolinová i Holanďanka Kiki Bertensová, ktorej patrí siedme miesto. Veľký otáznik visí aj nad štartom svetovej dvojky Rumunky Simony Halepovej.


Tagy: Bianca Andreescuová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA