VIDEO Poriadne horkosladký deň pre tím Bora-hansgrohe: Sagan si po sérii pádov želá jediné!

Emanuel Buchmann po pádeEmanuel Buchmann po páde Zdroj: profimedia.sk

MEGÉVE - Slovinský cyklista Primož Roglič udržal napriek pádu pred nedeľnou záverečnou etapou priebežné vedenie v pretekoch Critérium du Dauphiné. Štvrtú etapu vyhral Nemec Lennard Kämna z tímu Bora-hansgrohe.

K dôležitej udalosti prišlo už pred štartom etapy. Nenastúpil do nej priebežne siedmy Kolumbijčan Egan Bernal, ktorý dva týždne pred štartom obhajoby minuloročného víťazstva na Tour de France odstúpil kvôli boľavému chrbátu.

Ďalšie výpadky favoritov nasledovali hneď v úvode etapy, kedy v prvom zjazde niekoľko cyklistov spadlo. Zo závodu museli odstúpiť priebežne tretí Emanuel Buchmann z Nemecka, jeho rakúsky kolega z tímu Bora-hansgrohe Gregor Mühlberger a Holanďan Steven Kruijswijk. Buchmann skončil v nemocnici s odreninami a našťastie sa mu podarilo vyviaznuť bez zlomeniny. Mühlberger pravdepodobne unikol zlomenému zápästiu, ale ešte ho čaká CT vyšetrenie. 

Pád sa nevyhol ani lídrovi pretekov Primožovi Rogličovi, Slovinec však pokračoval. Päť kilometrov pred cieľom sa na čele osamostatnili De la Cruz a Kenny Elissomnde, no Kämna ich necelé štyri kilometre pred cieľom nielen dostihol, ale vďaka výbornému tempu si dokázal vytvoriť pohodlný náskok. Ten zužitkoval na cenné víťazstvo pre tím Bora-Hansgrohe, ktorému vypadli z pretekov traja jazdci, okrem Buchmanna a Mühlbergera aj Andreas Schillinger.

"Chcel by som pogratulovať Leonardovi k silnému víťazstvu na Critérium du Dauphiné a popriať všetko najlepšie Emanuelovi Buchmannovi, Gregorovi Mühlbergerovi a všetkým jazdcom zo všetkých tímov, ktorý dnes bohužiaľ spadli. Dúfam, že sa všetci rýchlo zotavia,!" napísal Sagan po etape na svojich sociálnych sieťach.

V závere sobotňajších pretekov Okolo Lombardska navyše v malej rýchlosti zrazilo ďalšieho Nemca Maximiliana Schachmanna auto, ktoré nepatrilo do kolóny pretekov a na trati nemalo čo robiť. Jazdec stajne Bora-Hansgrohe si pri páde poranil rameno, no do cieľa prišiel na siedmom mieste. "Po ťažkých pretekoch by som si radšej dal studené pivo než teplú vodu v nemocnici," napísal Schachmann na instagrame k fotke z vyšetrení.

 

 

Viac o téme: Peter Sagan Bora-hansgrohe Emanuel Buchmann Lennard Kämna
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK, športky, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá