VIDEO Preteky Moto2 poznačila ťažká havária: Hrozila obrovská tragédia, tu išlo o život!

Hafizh Syahrin utrpel ťažkú haváriuHafizh Syahrin utrpel ťažkú haváriu Zdroj: Profimedia

SPIELBERG - Španiel Jorge Martin na KTM sa stal na okruhu Red Bull Ring v Spielbergu víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Rakúska, piateho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v kategórii Moto2.

Preteky poznačila ťažká havária v piatom kole, na ktorú najviac doplatil Malajzijčan Hafizh Syahrin, ktorého s pomliaždeninami previezli do nemocnice. Okrem neho boli v havárii zapletení aj líder celkového poradia, Talian Enea Bastianini a Španiel Edgar Pons, ktorí vyviazli bez zranení.

Preteky po reštarte skrátili na trinásť kôl. Druhé miesto obsadil Talian Luca Marini a tretí skončil Nemec Marcel Schrotter. Na čelo celkového poradia sa dostal Marini s náskokom piatich bodov pred Bastianinim.

Hafizh Syahrin utrpel ťažkú Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Líder celkového poradia, Španiel Albert Arenas na KTM zvíťazil v kategórii Moto3. V dramatických pretekoch triumfoval pred svojím krajanom Jaume Masiom, ktorého predstihol v deviatej zákrute posledného kola. Na treťom mieste skončil Brit John McPhee, ktorý preťal cieľ síce až na šiestej pozícii, ale rozhodcovská komisia trio Ai Ogura, Celestino Vietti a Daryn Binder za porušenie pravidiel potrestala zosunom vo výsledkovej listine.

Výsledky - Moto2: 1. Jorge Martin (Šp./Red Bull KTM Ajo) 19:24,723 min, 2. Luca Marini (Tal./Sky Racing Team VR46) +2,195 s, 3. Marcel Schrotter (Nem./Liqui Moly Intact) +4,782, 4. Sam Lowes (V. Brit./EG 0,0 Marc VDS) +7,249, 5. Xavi Vierge (Šp./Petronas Sprinta RAcing) 7,325, 6. Marco Bezzecchi (Tal./Sky Racing Team VR46) +9,405

Celkové poradie MS: 1. Marini 78 bodov, 2. Enea Bastianini (Tal.) 73, 3. Martin 59, 4. Lowes 59, 5. Tecuta Nagašima (Jap.) 55, 6. Aron Canet (Šp.) 43

Výsledky - Moto3: 1. Albert Arenas (ŠP./KTM) 37:25,323 min, 2. Jaume Masia (Šp./Honda) +0,49 s, 3. John McPhee (V. Brit./Honda) +0,447, 4. Ai Ogura (Jap./Honda) +0,121, 5. Celestino Vietti (Tal./KTM) +0,292, 6. Darryn Binder (JAR/KTM) +0,275

Celkové poradie MS: 1. Arenas 95 bodov, 2. McPhee 67, 3. Ogura 65, 4. Tacuki Suzuki (Jap./Honda) 50, 5. Raul Fernandez (ŠP./KTM) 43, 6. Vietti 41

Viac o téme: Moto2 Hafizh Syahrin Enea Bastianini Edgar Pons