VIDEO Skvelý výsledok pre mladý nemecký talent: Sagan odviedol fantastickú prácu pre tím!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: profimedia.sk

MEGÉVE - Cyklistické preteky Critérium du Dauphiné, ktoré sú tradičnou generálkou na Tour de France, vyhral prekvapivo kolumbijský cyklista Daniel Martínez. Líder tímu Education First sa posunul do čela celkového poradia vďaka druhému miestu v záverečnej 5. etape so štartom a cieľom v lyžiarskom stredisku Megéve, ktorú vyhral Američan Sepp Kuss.

Na podujatí štartoval aj slovenský reprezentant Peter Sagan v drese Bora-Hansgrohe, pre ktorého to bola vrchárska previerka pred Tour (29. augusta - 20. septembra). Trojnásobný majster sveta v nedeľu etapu nedokončil, výrazne však pomohol svojmu tímovému kolegovi Lennardovi Kämnovi, ktorý mohol po víťazstve v štvrtej etape opäť pomýšľať na ďalší skvelý výsledok.

Kämna napokon finišoval šiesty so stratou so stratou 51 sekúnd a v celkovom poradí sa umiestnil na ôsmom mieste. Bora však mala v poslednej etape po sobotnom páde k dispozícii len štyroch jazdcov a každý tak musel vydať maximum. "Bol to extrémne ťažký deň. Peter Sagan odviedol skvelú prácu a dostal nás na dobré pozície pred druhým stúpaním, vďaka čomu som dostal šancu vrátiť sa do prvej skupiny. Odtiaľ sa išlo naplno až do cieľa," uviedol pre oficiálnu stránku Bory 23-ročný Kämna.

Viac o téme: Peter Sagan Critérium du Dauphiné Lennard Kämna
  • Zdroj: ČTK, športky