Manchester United neuspel ani v treťom semifinále sezóny: Veľké sklamanie, ťažko sa to trávi

Sklamaní hráči UnitedSklamaní hráči United Zdroj: TASR/AP Photo/Martin Meissner, Pool

KOLÍN NAD RÝNOM - Futbalisti FC Sevilla opäť potvrdili, že sú špecialistami na Európsku ligu. V pondelok vyradili v semifinále v Kolíne nad Rýnom Manchester United po víťazstve 2:1 a zahrajú si finále šiestykrát za uplynulých 14 rokov. Všetkých päť predchádzajúcich predstavení sa pritom skončilo v ich prospech.

Tretí tím uplynulého ročníka Premier League začal nedeľný duel lepšie. Už v 9. minúte otvoril skóre z penalty Bruno Fernandes, ktorý sa nepomýlil z bieleho bodu ani na štrnásty pokus v tejto sezóne. Andalúzania sa však nezlomili a v 26. min našiel recept na obranu Manchestru Suso, ktorý premenil ideálny pas Sergia Reguilona.

Po prestávke anglický tím na súpera "vybehol" a vypracoval si viacero vyložených šancí. Brankár Yassine Bounou si však pripísal šesť zákrokov a podržal tím. Kanadský rodák s marockým pasom pritom za normálnych okolností robí iba dvojku Čechovi Tomášovi Vaclíkovi, ten je však zranený. "Vždy som sa cítil ako súčasť tohto tímu. Každý zápas prináša iné momenty. Občas sa veziete s tímom ako na lodi, inokedy sa musíte povzniesť nad ostatných. Bolo to náročné stretnutie, no dokázali sme, že máme dobrý káder," povedal po zápase na tlačovej konferencii hrdina duelu Bounou.

Rozhodujúci moment prišiel v 78. minúte, keď obrana Manchestru nepostrážila osamoteného Luuka de Jonga a striedajúci hráč pohodlne zužitkoval center Jesusa Navasa. "Neakceptovateľná prehra. Prehral lepší. Potrestali nás za nepremieňanie šancí. Inkasovali sme po dvoch centroch, to nie je dobré. Išli sme si zodrať kopačky, aby sme postúpili. Namiesto toho sme ťahali za kratší koniec v semifinále tretíkrát tento rok," vyjadril pre BT Sport sklamanie kapitán a pilier obrany Harry Maguire.

Hráči z Old Traffordu vypadli v európskych súťažiach už tretíkrát za sebou so španielskym protivníkom. "Veľké sklamanie, ťažko sa to trávi. Mali sme fantastické momenty a vytvorili sme si šance, no nedali sme gól, ktorý sme si zaslúžili. Musíme posilniť náš káder. Nemôžem povedať kedy a aké zmeny sa uskutočnia, no očakávame ich," oznámil tréner Manchestru Ole Gunnar Solskjaer.

Séria bez prehry FC Sevilla aktuálne trvá už 20 duelov. Pokračovať môže po finále Európskej ligy, v ktorom sa Andalúzania v piatok 21. augusta stretnú s víťazom utorkového zápasu medzi Interom Miláno a Šachtarom Doneck.

Viac o téme: Manchester United Európska liga FC Sevilla