Zlaté Moravce po zápase so Slovanom v karanténe: Hráč belasých mal mať pozitívny test

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

BRATISLAVA - Jeden z futbalistov Slovana Bratislava mal pozitívny test na nový koronavírus a bola mu nariadená izolácia. Klub konzultoval postupy pri riešení uvedenej situácie aj s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Na duel 1. predkola Ligy majstrov na Faerské ostrovy odcestovali v pondelok popoludní s výpravou Slovana výlučne osoby, ktoré mali potvrdený negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19.

"ŠK Slovan Bratislava konzultoval s Úradom verejného zdravotníctva SR a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave postupy pri riešení uvedenej situácie. Epidemiológovia určili podmienky, za ktorých je možné vycestovať na futbalový zápas Ligy majstrov," informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková. "ŠK Slovan Bratislava deklaroval, že dodrží všetky opatrenia, ktoré v súvislosti s ochorením COVID-19 stanovila UEFA a rovnako všetky opatrenia, ktoré sú kontinuálne nariaďované Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave. Osobe, u ktorej bolo laboratórne potvrdené ochorenie COVID-19, je nariadená izolácia, rovnako aj jeho úzkym kontaktom, ktoré budú testované na ochorenie COVID-19."

Na Slovan čaká v stredu na Faerských ostrovoch vstup do Ligy majstrov proti domácemu KÍ Klaksvík. Hráči pred odletom podstúpili testy na koronavírus v zmysle protokolu UEFA "Return to play". S tímom nedoletela trojica hráčov Vladimír Weiss ml., Moha a Dávid Holman. "Necestujú Moha, Holman a Weiss. Z dôležitejších hráčov títo traja," odpovedal tréner Ján Kozák ml. na pondelňajšom stretnutí s novinármi na otázku, kto bude tímu chýbať na Faerských ostrovoch. Nemenovaný hráč "belasých" s pozitívnym testom na koronavírus mal nastúpiť v sobotňajšom ligovom zápase s ViOnom (1:2). Z trojice, ktorá na Faerské ostrovy neodletela, hral proti ViOn-u iba Weiss.

Únia ligových klubov (ÚLK) informovala, že zápas predkola Ligy majstrov ani zápasy 4. kola Fortuna ligy teraz ohrozené nie sú. V najbližších dňoch budú preventívne testovaní všetci hráči a realizačné tímy všetkých tímov Fortuna ligy. Výsledky testov na prítomnosť koronavírusu všetkých tímov Fortuna ligy budú známe v nasledujúcich 2-3 dňoch.


 

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC ViOn Zlaté Moravce
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/John Minchillo
  • Zdroj: TASR