VIDEO Inter bez Škriniara do finále Európskej ligy: Lautaro a Lukaku zariadili deštrukciu súpera!

Lautaro Martínez (vľavo) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLautaro Martínez (vľavo) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Lars Baron

DUSSELDORF - Futbalisti Interu Miláno postúpili do finále Európskej ligy UEFA 2019/2020. V pondelňajšom druhom semifinále na neutrálnej pôde v nemeckom Düsseldorfe deklasovali Šachtar Doneck 5:0. Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar sedel iba na lavičke Interu.

Po dva góly Interu zaznamenali argentínsky útočník Lautaro Martinez a belgický kanonier Romelu Lukaku, ktorý tak skóroval v rekordnom desiatom zápase Európskej ligy za sebou. Jedným presným zásahom sa prezentoval Danilo D'Ambrosio.

Vo finále v piatok 21. augusta v Kolíne nad Rýnom sa Inter stretne s rekordným päťnásobným víťazom súťaže FC Sevilla. Španielsky klub vyradil v nedeľu v boji o finále Manchester United 2:1.

Po príliš opatrnom úvode gólovo "udrelo" hneď z prvej vážnejšej akcie stretnutia. V 19. minúte po chybnej rozohrávke brankára Šachtaru Andrija Pjatova si loptu na pravú stranu ihriska potiahol Nicolo Barella, poslal ideálny center do stredu šestnástky a Martinez hlavou z ôsmich metrov poslal Inter do vedenia - 1:0. O sedem minút neskôr to mohlo byť už o dva góly, no ani jeden z trojice nabiehajúcich hráčov talianskeho tímu nedočiahol na prihrávku z ľavej strany a akciu napokon zastavil ofsajdový verdikt asistenta rozhodcu. Šachtar sa dostal razantnejšie k slovu až po polhodne hry, po umnej asistencii Doda strieľal Junior Moraes, jeho pokus zvnútra šestnástky však zblokovala obrana Interu na rohový kop. Pred prestávkou dal ešte o sebe vedieť Barella štipľavou delovkou z rohu pokutového územia, ktorú vyrazil Pjatov a na druhej strane skončila strela Marcosa Antonia spoza šestnástky tesne nad bránkou.

Marlos a Roberto Gagliardini Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Lars Baron

Inter vstúpil do druhého polčasu aktívne, najskôr Martinez takmer preloboval príliš vpredu stojaceho Pjatova a o chvíľu neskôr Romelu Lukaku vyslal strelu tesne vedľa ľavej žrde súperovej bránky. Šachtar v prvom polčase ani raz neohrozil priamou strelou brankára Samira Handanovča, prvýkrát musel bývalý slovinský reprezentant zasahovať až v 62. minúte, keď zlikvidoval nebezpečnú hlavičku zblízka od Moraesa. Inter zareagoval na varovanie už o dve minúty, po rohovom kope Marcela Brozoviča sa hlavou presadil Danilo D'Ambrosio a zvýšil na 2:0 pre milánsky klub. Záver duelu sa zmenil na exhibíciu Interu, ktorý úplne demontoval defenzívu súpera a pridal ešte tri presné zásahy. Najskôr v 74. minúte zaznamenal svoj druhý gól Martinez prízemnou strelou spoza šestnástky a potom potvrdil svoju excelentnú streleckú formu dvakrát Lukaku.

Romelu Lukaku a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Lars Baron

Inter Miláno - Šachtar Doneck 5:0 (1:0)
Góly: 19. a 74. Martinez, 64. D'Ambrosio, 78. a 84. Lukaku. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), ŽK: Taison

Inter: Handanovič – Godin, de Vrij, Bastoni – D'Ambrosio (80. Moses), Barella, Brozovič (85. Sensi), Gagliardini, Young (66. Braghi) – Lukaku (85. Esposito), Martinez (81. Eriksen)

Šachtar: Pjatov – Dodo, Kryvcov, Chočolava, Matvijenko – Antonio, Stepanenko – Marlos (75. Konopľanka), Patrick (59. Solomon), Taison – Moraes

Viac o téme: Inter Miláno Šachtar Doneck Romelu Lukaku Lautaro Martínez