Prekliatie tímu Bora: Schachmanna zostrelila šoférka, o Tour de France môže prísť aj líder tímu

Maximilian SchachmannMaximilian Schachmann Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

MILÁNO - Talianske úrady potrestali šoférku, ktorá v závere pretekov Okolo Lombardska vošla na trať a spôsobila zranenie nemeckého pretekára Maximiliana Schachmanna. Okrem pokuty 129 eur jej odobrali dva body z vodičského preukazu.

Žena, ktorej auto nepatrilo do kolóny pretekov a na trati nemalo čo robiť, vošla do jazdy rozbehnutého Schachmanna, ten vrazil do zadnej časti vozidla a skončil na zemi. Neskoršie vyšetrenia odhalili, že utrpel zlomeninu kľúčnej kosti. Vyšetrovanie ukázalo, že žena vyšla zo súkromnej príjazdovej cesty na zjazde zo San Fermo della Battaglia, následne išla asi 200 m po trase pretekov a potom odbočila vľavo do cesty Schachmannovi. "Nevedela som, že sú tam preteky," uviedla podľa La Gazzetta dello Sport. Okrem spomínaných sankcií jej hrozia aj ďalšie, keďže incident sa skončil zranením.

Nemecký šampión z roku 2019 preteky síce dokončil na siedmom mieste, ale je otázne, ako bude vyzerať jeho ďalší program. Schachmann mal ísť na Tour de France, ktorá sa začína 29. augusta. Jeho účasť je však po páde otázna, pre nemecký Bild uviedol, že je to veľmi nepravdepodobné.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) oznámila, že sa bude incidentom zaoberať a organizátorom RCS Sport hrozia sankcie za nedostatočné zabezpečenie pretekov. Informoval o tom portál cyclingnews.com. Na organizátorov sa zvalila vlna kritiky aj pre nebezpečné zjazdy. Na jednom z nich mal hrozivý pád Remco Evenepoel, po ktorom utrpel zlomeninu panvy a pomliaždenie pravého pľúcneho laloka. Dvadsaťročný Belgičan spadol z mosta do priekopy so stromami v jednom z najrýchlejších a technicky najnáročnejších zjazdov v profesionálnej cyklistike.

Bora mala cez víkend dvojnásobnú smolu, keď okrem Schachmanna spadol na pretekoch Critérium du Dauphiné aj jej vrchársky líder pre Tour Emanuel Buchmann. Síce neutrpel žiadne zlomeniny, no má veľa rán a odrenín a aj jeho štart na slávnych pretekoch je momentálne otázny. Buchmann bol vlani na Tour celkovo štvrtý, Schachmann ju nedokončil po tom, čo si v 13. etape zlomil ruku.

Viac o téme: Maximilian Schachmann Okolo Lombardska
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Darko Bandic
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá