VIDEO Hrôzostrašný pád ho takmer obral o život: Bál som sa, že neprežijem!

Fabio Jakobsen utrpel po páde vážne zraneniaFabio Jakobsen utrpel po páde vážne zranenia Zdroj: SITA/AP Photo/Tomasz Markowski

AMSTERDAM - Holandský cyklista Fabio Jakobsen sa poďakoval lekárom a sestričkám za záchranu života. Uviedol to v prvom vyhlásení od ťažkej nehody, ktorú utrpel pred dvomi týždňami na pretekoch Okolo Poľska.

V závere úvodnej etapy ho v plnej rýchlosti vytlačil krajan Dylan Groenewegen do bariér. Traťoví lekári ho museli priamo na mieste oživovať a s vážnymi zraneniami ho previezli do nemocnice v Sosnowci. Následne podstúpil náročnú vyše päťhodinovú operáciu a niekoľko dní strávil v umelom spánku.

Po týždni na jednotke intenzívnej starostlivosti ho minulý týždeň prebrali a podľa prvotných indícii by sa mal zotaviť. "Lekári a sestričky mi zachránili život. Som im nesmierne vďačný. Operovali ma päť hodín a tým mi dali šancu žiť. Ďakujem," citoval web BBC Jakobsena, ktorého už previezli do Holandska: "Teraz som doma a zotavujem sa. Musím veľa odpočívať, pretože som utrpel ťažký otras mozgu."

Hoci sa jeho stav zlepšuje, v nasledujúcom období ho čaká niekoľko operácii v tvárovej oblasti. Dvadsaťtriročný jazdec však verí, že v porovnaní s prežitými útrapami, je z najhoršieho vonku: "Čakajú ma operácie a liečba. Zvládol som však ťažké obdobie, keď som sa bál, že neprežijem. Ďakujem organizátorom, môjmu tímu za to, že boli pri mne a dali mi mnoho síl."

Viac o téme: Dylan Groenewegen Fabio Jakobsen
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Tomasz Markowski; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá