Hviezdny rekordér UFC a najlepší MMA zápasník sveta dolármi motivuje svojich nasledovníkov: Čakám!

Jon Jones
Jon Jones

NEW YORK - Hviezdna ikona UFC Jon Jones (33) sa po odchode z poloťažkej váhy rozhodol motivovať svojich nasledovníkov. Americká hviezda MMA a niekdajší šampión tejto váhovej kategórie ich vyzýva, aby sa pokúsili priblížiť jeho rekordu a do stávky dáva balík dolárov.

V rebríčku MMA najvyššie postavený zápasník na svete o celej výzve informoval na sociálnej sieti, kde postupne najprv priniesol správy o prepustení titulu a prestupu do ťažkej váhy a hneď vzápätí sa pokúsil motivovať svojich nasledovníkov k prekonaniu jeho rekordov. 

"Chcel som vyzvať ostatné poloťažké váhy, aby pokorili môj rekord obhajob titulu šampióna, ale to sa v tomto živote asi nestane," uviedol sebavedomo Jones, ktorému sa to vo váhovej kategórii do 93 kilogramov podarilo dohromady až 11-krát a rekord drží aj v počte úspešných obhajob v rade, tých má na konte osem. 

Americký šampión ale usúdil, že je to naozaj nereálna úloha a tak z pôvodných nárokov o niečo poľavil. Nová úloha pre jeho nástupcov znie, dosiahnuť aspoň na šesť titulových duelov, čo znamená päťkrát obhájiť získaný titulový opasok: "Prvý zápasník poloťažkej váhy, ktorý vyhrá šesť titulových duelov v rade, si môže vybrať ľubovoľnú charitu, ktorej darujem 100 tisíc dolárov, čakám," vyzval nasledovníkov Američan. 

Jones, ktorý zažil svoj debut v klietke v roku 2008, sa už o tri roky potom stal historicky najmladším šampiónom UFC. Séria ôsmich úspešných obhajob skončila v roku 2015 odobratím opasku za prehrešky mimo klietky. V roku 2016 Jones opäť vybojoval dočasný titul, ale po dopingovom náleze zas oň prišiel podobne ako v druhom zápase s Cormierom. Od roku 2018 sa vrátil na trón poloťažkej váhy, ktorý trikrát obhájil, ale pred pár dňami oznámil dobrovoľné vzdatie sa titulového opasku. S UFC ale nemá v pláne skončiť, naopak rokuje o svojej budúcnosti v ťažkej váhe, kde sa chce posunúť. 

 


Tagy: MMA UFC Jon Jones

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/John Locher; Video: UFC

DISKUSIA