Tour de France prichádza o najväčšiu hviezdu: Legenda cyklistiky sa nezmestila do nominácie

Chris FroomeChris Froome Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

LONDÝN - Britský cyklista Chris Froome tento rok nezabojuje o piate prvenstvo na pretekoch Tour de France. Jeho tím Ineos Grenadiers v stredu uviedol, že víťaz Tdf z rokov 2013, 2015, 2016 a 2017 sa sústredí na španielsku Vueltu, ktorá sa uskutoční od 20. októbra do 8. novembra.

Tridsaťpäťročný Froome má na konte trofeje zo všetkých troch Grand Tour, predchádzajúce dve edície TdF však vyhrali jeho tímoví kolegovia Geraint Thomas a Egan Bernal. Vlani chýbal pre zranenie, tentoraz sa rovnako ako Thomas nezmestil do nominácie Ineosu, odkiaľ na konci sezóny odíde do Israel Start-Up Nation.

"Chris je legenda tohto športu, skutočný šampión, ktorý ukázal obrovskú guráž, keď sa vlani dokázal vrátiť po nehode. Chceme mu pomôcť, aby mohol zabojovať o ďalší titul na podujatiach Grand Tour, pred Vueltou bude mať viac času, aby sa dostal do vrcholnej formy," povedal šéf tímu Dave Brailsford pre agentúru AFP.

Ďalší Brit Thomas bude štartovať na Giro d'Italia (3. až 25. októbra). Lídrom Ineosu na Tour (29. augusta až 20. septembra). bude obhajca titulu Egan Bernal z Kolumbie, okrem neho figurujú v nominácii Andrey Amador, Richard Carapaz, Jonathan Castroviejo, Michal Kwiatkowski, Luke Rowe, Pavel Sivakov a Dylan van Baarle.

Viac o téme: Chris Froome Dave Brailsford Ineos
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články