Rozbieha sa boj o skupinovú fázu Ligy majstrov: Hubočan s Ďurišom po dráme postupujú

Omonia s Hubočanom a Ďurišom do 2. predkola Ligy majstrovOmonia s Hubočanom a Ďurišom do 2. predkola Ligy majstrov Zdroj: Facebook/OMONOIA FC

BRATISLAVA - Futbalisti cyperskej Omonie Nikózia sa prebojovali do 2. predkola Ligy majstrov 2020/2021. V stredajšom zápase 1. predkola zvíťazili na pôde Araratu-Armenia 1:0 po predĺžení a o 3. predkolo si zahrajú s Legiou Varšava. V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Tomáš Hubočan, jeho krajan útočník Michal Ďuriš hral do 67. minúty a dostal žltú kartu.

Ďalej ide aj nórske Molde FK, ktoré si doma hladko poradilo s fínskym KuPS Kuopio 5:0. Do 2. kola postúpil aj Ferencváros Budapešť, ktorý si poradil doma 2:0 s Dujgardenom IF. V drese víťazov nastúpil v 63. minúte slovenský stredopoliar Michal Škvarka.

V súťaži pokračuje aj litovský klub Suduva Marijanpole, ktorý remizoval po predĺžení na pôde Flory Tallinn 1:1 a v rozstrele z 11 m uspel 4:2. V drese víťazov odohral celý zápas slovenský obranca Ivan Hladík a dostal žltú kartu.

1. predkolo Ligy majstrov 2020/2021 /hrá sa na jeden zápas/:

FC Ararat-Armenia - AC Omonia Nikózia 0:1 pp (0:0)
Gól: 94. Thiago, ČK: 98. Humanes (Ararat)
/za hostí T. Hubočan celý zápas, M. Ďuriš do 67. min.+ŽK/

Molde FK - KuPS Kuopio 5:0 (2:0)
Góly: 26. Hestad, 37. Wolff Eikrem, 65. Omoijuanfo, 87. Christensen, 89. Knudtzon

NK Celje - Dundalk FC 3:0 (1:0)
Góly: 43. Kerin, 89. Vizinger, 90.+5 Dangubič

Dinamo Tbilisi - KF Tirana 0:2 (0:1)
Góly: 45.+4 Torassa, 86. Ismailgeci

Maccabi Tel Aviv - FC Riga 2:0 (0:0)
Gól: 58. a 88. Blackman (oba z 11 m)

Ferencváros Budapešť - Djurgarden IF 2:0 (1:0)
Góly: 33. a 62. Nguen