Dva obzvlášť silné tímy na jednom štadióne: Bystrica našla nový domov na celú budúcu sezónu

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC '05 Banská Bystrica by mali v nadchádzajúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaže odohrať domáce zápasy vo Zvolene. Dôvodom je pripravovaná rekonštrukcia mestského zimného štadióna v Banskej Bystrici. Informoval o tom denník Šport vo svojom piatkovom vydaní.

"Barani" zrejme nájdu v ročníku 2020/2021 prechodný domov vo Zvolene, na čom sa dohodli prezidenti oboch klubov Juraj Koval a Dušan Mráz. Dohodu musí ešte formálne schváliť zvolenské mestské zastupiteľstvo, ktoré sa zíde 14. septembra. HKM Zvolen je totiž na mestskom zimnom štadióne Pod Dráhami iba v nájme.

"Dúfame, že našu dohodu zvolenskí poslanci odsúhlasia," povedal pre denník Šport prezident HKM Zvolen Dušan Mráz. "Oba kluby sme síce veľkí rivali na ľade, ale v takom prípade, keď treba pomôcť susedovi, ide o šport a všetci musíme potiahnuť za jeden koniec povrazu. Bystričania už majú na zvolenskom zimnom štadióne pripravenú prerobenú šatňu." Vedenie HC '05 pôvodne zvažovalo, že počas rekonštrukcie bude hrať svoje domáce stretnutia na zimnom štadióne v Brezne.


Tagy: HC '05 Banská Bystrica Dušan Mráz

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA