Slovensko má novú šampiónku! Mladá cyklistka po časovke ovládla aj preteky s hromadným štartom

Slovenská cyklistka Tereza MedveďováSlovenská cyklistka Tereza Medveďová Zdroj: TASR/Michal Svítok

MLADÁ BOLESLAV - Majsterkou Slovenska v pretekoch s hromadným štartom na 86 km cestných cyklistiek sa stala Tereza Medveďová. Druhé miesto obsadila Janka Keseg Števková, tretia finišovala v sobotu na spoločnom československom šampionáte v Mladej Boleslavi Radka Paulechová.

V slovenskej časti získala titul medzi juniorkami Tereza Kurnická, za ňou skončili Vladimíra Zelinová a Miriama Čišecká. Celkovou víťazkou a majsterkou ČR sa stala Jarmila Machačová, ktorá sa presadila po samostatnom úniku a finišovala dve minúty pred prenasledovateľkami. Medzi juniorkami získala titul Tereza Obořilová. Dokopy štartovalo 49 pretekárok vrátane junioriek.

"Veľmi ťažké preteky máme za sebou. Snažila som sa stále držať vpredu a to bolo kľúčové. Rozhodlo sa potom už len medzi mnou a Jankou v špurte, kde som zvíťazila. Budúci týždeň bude tiež náročný. Budem štartovať aj v utorok na GP Plouay, takže si prejdem trať ME a budem vedieť, ako to zhruba bude vyzerať. A vo štvrtok ideme na to," uviedla pre portál cycling-info.sk Medveďová, ktorá získala aj časovkárksy titul.

"Bol to veľmi ťažký okruh. Vyžadoval si silnú vôľu. Kopec bol taký dlhý a ťažký, že som mala čo robiť, aby som ho prechádzala v skupine. Asi v piatom kole som už nemala sily na udržanie a vystúpila som si. Do cieľa som už jazdila len tak, aby som neodpadla. Mala som silné kŕče. Boli to veľmi ťažké preteky. Som rada za titul," uviedla pre portál Tereza Kurnická.

Výsledky:
ženy (86 km):
MSR - ženy:
1. Tereza Medveďová (WCC Team) 2:25:59 h, 2. Janka Keseg Števková (Outsiterz) +2 s, 3. Radka Paulechová (CyS - Akadémia Petra Sagana) +1:34
MSR - juniorky:
1. Tereza Kurnická (TJ Slávia ŠG Trenčín) 2:30:52 h, 2. Vladimíra Zelinová (MŠK Žiar nad Hronom - CK) +5:41 min, 3. Miriama Čišecká (CyS - Akadémia Petra Sagana) +5:43

MČR - ženy: 1. Jarmila Machačová 2:23:50 h, 2. Tereza Neumanová +2:08 min, 3. Nikola Bajgerová +2:09
MČR - juniorky: 1. Tereza Obořilová 2:27:32 h, 2. Kristýna Zemanová +3 s, 3. Aneta Lochmanová +7:07

Viac o téme: Tereza Medveďová