VIDEO Becker poriadne naložil Djokovičovi: V tomto je najhorší hráč elitnej stovky!

Nemecká tenisová legenda Boris BeckerNemecká tenisová legenda Boris Becker Zdroj: TASR/AP/Michael Probst

NEW YORK – Nikto nie je dokonalý, zvykne sa hovorievať. Aj svetová jednotka a víťaz sedemnástich grandslamových titulov je len človek z mäsa a kostí. A hoci hra Novaka Djokoviča nemá vôbec ďaleko od ideálu, predsa len existuje herná činnosť, v ktorej srbská legenda zaostáva za tými najlepšími!

Zrejme žiaden tenista v histórii nedisponoval tak komplexným herným prejavom ako populárny Nole. Fantastický pohyb, ešte lepší return, úžasné čítanie hry, precízny bekend a v neposlednom rade aj neuveriteľná mentálna odolnosť, ktorou privádza do zúfalstva jedného súpera za druhým.

Djokovič má poriadne široký diapazón predností, no aktuálna svetová jednotka je známa predovšetkým vďaka perfektnej hre zo základnej čiary, kde mu v dlhočizných výmenách môže konkurovať azda len Rafael Nadal. Belehradčan disponuje dychberúcou hernou istotou a jeho údery sú až chirurgicky presné.

Novak Djokovič Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic

Djokovičovo teritórium je hlavne v okolí základnej čiary, kde sa cíti ako ryba vo vode. Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu nie je ani náhodou predstaviteľom old-schoolového štýlu servis-volej, naopak, stratégia osemnásobného šampióna Australian Open je založená na postupnom útoku, pričom na sieť sa hrnie zväčša len v nevyhnutných prípadoch. A práve tam nájdeme zrejme jedinú výraznejšiu trhlinu v Srbovom prejave, čo potvrdil aj Boris Becker, niekdajší superkouč tridsaťtriročného tenistu. 

"Poviem vám tajomstvo. A môžem to prezradiť, pretože ide o môjho kamaráta. Viete, ktorý hráč má podľa mňa najhorší smeč v elitnej svetovej stovke? Novak Djokovič, môžete mi veriť," priznala nemecká legenda pre Top Level Tennis. "Ani si nedokážete predstaviť, ako často sme ich trénovali, no bolo to márne. Celé je to v jeho hlave. Keď má loptičku nad hlavou, vždy chce urobiť niečo výnimočné. Dohováral som mu, nech zahrá jednoduchý bod. V konečnom dôsledku to bolo márne."

Viac o téme: Novak Djokovič Boris Becker
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Michael Probst; VIDEO: Twitter/Top Level Tennis
  • Zdroj: športky

Súvisiace články