Obrovská tragédia v Česku! Pri pretekoch automobilov do vrchu zahynul úspešný jazdec (†44)

Jiří Los
Jiří Los

ALBRECHTICE - Pri pretekoch automobilov do vrchu v Albrechticiach na Orlickoústecku zomrel včera ráno jazdec Jiří Los. Štyridsaťštyriročný reprezentant sa pravidelne zúčastňoval pretekov českého i európskeho šampionátu.

S pretekárskym vozidlom Mitsubishi vyšiel pri tréningovej jazde z doposiaľ nezistených príčin z trate do lesa. Zomrel na mieste, povedala ČTK hovorkyňa polície Dita Holečková. Pri nehode zasahovali aj záchranári s vrtuľníkom.

"Nehoda sa stala vo veľkej rýchlosti, na výjazde zo zákruty," povedal ČTK riaditeľ pretekov Aleš Gänsdorfer. Los havaroval ráno po ôsmej hodine na uzavretej trati. Preteky sa konajú na štvorkilometrovom úseku cesty prvej triedy 1/44 medzi Lanškrounom a Štítmi.

Albrechtický kopec je tretím dielom majstrovstiev Českej republiky v pretekoch automobilov do vrchu. "Jiří Los, večne usmievavý a srdečný človek, pri prvom tréningu prehral svoj boj s časomierou. Odpočívaj v pokoji, kamarát, nikdy na teba nezabudneme. Svoju stopu v tomto športe si nechal navždy," uviedol web dovrchu.cz na svoje facebookovom profile .

Na Albrechtickej trati do vrchu Laudon sa pretekárske vozidlá vrátili vlani po osemročnej odmlke. Opätovné organizovanie pretekov umožnila rekonštrukcia asfaltového povrchu cesty. Prvé preteky do vrchu sa tu konali v polovici 70. rokov minulého storočia.


Tagy: Jiří Los

Zdroj:
ČTK
Foto:
Facebook Závody do vrchu

DISKUSIA