Zamotaný prípad v NFL: Liga vyšetruje viacero falošne pozitívnych testov na COVID-19!

Hráči Chicaga Bears počas tréninguHráči Chicaga Bears počas tréningu Zdroj: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh, Pool)

NEW YORK - Vedenie zámorskej ligy amerického futbalu NFL vyšetruje nezrovnalosti vo výsledkoch testov na koronavírus. Sobotné testovanie odhalilo niekoľko prípadov ochorenia COVID-19 vo viacerých kluboch, no kontrolné testovanie v Chicagu Bears preukázalo, že všetkých deväť pozitívnych výsledkov bolo falošných.

Nesprávne výsledky zaznamenali aj v ďalších mužstvách. Dvanásť ich hlásili v Minnesote Vikings, desať New Yorku Jets. Falošné výsledky mali aj v Pittsburghu, Steelers uviedli šesť výsledkov a vo Philadelphii Eagles museli izolovať štyroch členov tímu. Po opätovnom teste im však vyšiel negatívny výsledok.

Vedenie NFL požiadalo spoločnosť BioReference o vyšetrenie incidentu. Firma z New Jersey je zodpovedná za všetky testy v súťaži, hoci pre urýchlenie výsledkov sa využíva viacero laboratórií po celej krajine.

K pozitívnym testom sa rozdielne postavili aj kluby. Kým Washington a Detroit v nedeľu pokračovali v tréningu, Cleveland odvolal všetky aktivity. Chicago po preukázaní falošných výsledkov presunulo ranný tréning na popoludnie. Informovala o tom agentúra AP.

Viac o téme: Chicago Bears NFL
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh, Pool)
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy