Grant z Fondu využije mladá biatlonistka na zakúpenie novej pušky

Tomi Kid Kovács
Tomi Kid Kovács

Fond pre budúcnosť športu vznikol z iniciatívy stávkovej spoločnosti Niké. Jeho cieľom je pomôcť amatérskym športovcom a klubom v ich ďalšom rozvoji. Celkovo už z Fondu putovalo na kontá odmenených 68 700 €. Presne 2500 € putuje aj mladej biatlonistke Dominike Patrášovej.

Dominika patrí medzi najtalentovanejšie slovenské biatlonistky, veď v minulej sezóne vyhrala sedem z ôsmich pretekov na Slovensku, a my veríme, že jej chuť do biatlonu vydrží a v budúcnosti o nej ešte budeme veľa počuť. Čoskoro prejde zo žiackej do vekovo vyššej kategórie, čo si vyžaduje novú malorážnu zbraň a práve v jej zakúpení má pomôcť poskytnutý príspevok. „Pri súčasnom stave financovania slovenského športu je pre nás tento grant obrovskou pomocou a sme nesmierne vďační za každé euro. Financie z Fondu nám pomôžu vykryť časť sumy potrebnej na nákup novej zbrane. Tá príde zo zahraničia, i keď pažbu vyrobia v Brezne. Kvalitná malorážka je dlhodobá záležitosť, ktorá môže vydržať prakticky aj celú kariéru,“ prezradil nám spokojný Dominikin otec Milan Patráš. Biatlon je finančne náročný šport, Patrášovci zháňajú sponzorov rôznymi spôsobmi a svoje šťastie úspešne skúsili aj vo Fonde pre budúcnosť športu. „Keď nám to finančná situácia dovolí, chodievame aj na sústredenia za kvalitnejšími podmienkami do zahraničia. Dominikiným cieľom je sa poctivou prácou krôčik po krôčiku zlepšovať. Verím, že jej vydrží zdravie i chuť a pri troche športového šťastia sa jej splní veľký sen o medzinárodných súťažiach,“ dodal otec mladej biatlonistky.

Fond pre budúcnosť športu založila stávková spoločnosť Niké v neľahkých časoch pandémie koronavírusu, kedy všetky športové odvetvia dostávajú ťažké rany. Pomocou neho finančne pomáha množstvu neprofesionálnych športovcov. Ak medzi takých patríte, tak sa o podporu môžete uchádzať aj vy. Natočte pútavé video, v ktorom sa predstavíte a poviete, na čo by ste chceli pridelené finančné prostriedky použiť. Následne ho nahráte na internetovú stránku www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno podporíme aj vás!


Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA