VIDEO Druhý súboj Černáka s Halákom a Chárom: Drámu rozhodlo až predĺženie!

Erik Černák padá na ľad po súboji s Joakimom NordstromomErik Černák padá na ľad po súboji s Joakimom Nordstromom Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

TORONTO - Hokejisti Tampy Bay Lightning so slovenským obrancom Erikom Černákom zdolali v druhom zápase semifinále play-off Východnej konferencie NHL Boston 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1. Slovenský brankár Jaroslav Halák predviedol 36 úspešných zákrokov a prišiel o víťaznú sériu, ktorá trvala štyri zápasy, jeho spoluhráč Zdeno Chára odohral za Bruins 17 a pol minúty, zapísal si mínusku a rozdal päť bodyčekov. Vyrovnaný je aj stav semifinálovej série Západnej konferencie, Vancouver vrátil hráčom Vegas úvodnú prehru, v noci na stredu zvíťazil v Edmontone nad Golden Knights 5:2.

Víťazný gól Tampy strelil v Toronte v piatej minúte predĺženia Ondřej Palát. Černák počas necelých 19 minút na ľade dvakrát strelecky ohrozil Haláka, pripísal si aj mínusový bod. "Bolo dôležité, že sme zakaždým dokázali odpovedať na gól súpera. V tretej tretine sme menej korčuľovali, ale inak sme podali dobrý výkon," zhodnotil zápas Palát pre nhl.com.

Brad Marchand a Patrice Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

Halák predviedol niekoľko skvelých zákrokov, postupne nadobúda pri neúčasti Tuukku Raska čoraz viac sebavedomia. "Cítim sa veľmi dobre. Nikto nepovedal, že to bude ľahká séria. Teraz je to 1:1 na zápasy, začíname od nuly," uviedol Halák. Tretí zápas série je na programe už v noci na štvrtok o 2.00 SELČ.

Canucks pomohol návrat krídelníka Tylera Toffoliho do zostavy po zranení. Už po minúte a pol otvoril skóre stretnutia s Vegas, na výhre sa podieľal aj dvoma asistenciami. "Cítil som sa veľmi dobre. Pred zápasom som telefonoval s niekoľkými priateľmi, bol to rušný deň. Mal som pocit, ako keby som išiel hrať svoje prvé play-off," citovala Toffoliho zámorská stanica TSN. Rovnakú bilanciu 1+2 mal aj Elias Pettersson. Kapitán Vancouveru Bo Horvat prispel k víťazstvu dvoma presnými zásahmi a s ôsmimi gólmi vedie poradie strelcov vo vyraďovačke. Vancouveru pomohol aj skvelý výkon brankára Jacoba Markströma, ktorý mal 38 úspešných zákrokov. Tretí zápas série sa odohrá v noci na piatok o 3.45 SELČ.

Hráči Vegas Golden Knights Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

2. kolo play-off NHL
semifinále Východnej konferencie
druhý zápas:
Tampa Bay - Boston 4:3 pp /HALÁK (Boston) kryl 36 zo 40 striel/ /stav série: 1:1/