VIDEO Denver odvrátil hrozbu vypadnutia, LA Clippers nastrieľali až 154 bodov!

Radosť hráčov Denveru po výhre nad UtahomRadosť hráčov Denveru po výhre nad Utahom Zdroj: SITA/AP/Mike Ehrmann

ORLANDO - Basketbalisti Denveru Nuggets odvrátili hrozbu vypadnutia z play off zámorskej NBA. V piatom dueli štvrťfinále Západnej konferencie zvíťazili v noci na stredu nad Utahom Jazz 117:107 a znížili stav série na 2:3. Jamal Murray prispel k výhre 42 bodmi, z toho 33 dal v druhej polovici zápasu.

Murray nadviazal na svoj 50-bodový výkon zo štvrtého stretnutia. Pridal aj osem doskokov a rovnaký počet asistencií, vrátane tej na poisťujúcu trojku Nikolu Jokiča 23 sekúnd pred koncom. Srbský pivot prispel k víťazstvu 31 bodmi. Utah, ktorého najlepší strelec Donovan Mitchell si pripísal 30 bodov, viedol ešte v tretej štvrtine o 15 bodov a smeroval za postupom, no Denver pod Murrayho taktovkou ešte nechcel končiť sezónu.

"Dnes sme veľmi túžili vyhrať. Nehodlali sme sa zmieriť s tým, že už by mal byť koniec," uviedol Murray podľa AP. "Vybojovali sme skutočne dôležité víťazstvo, nikto z nás ešte nechce ísť domov. Teraz treba nájsť spôsob ako vyhrať aj šiesty zápas a vynútiť si rozhodujúci duel o všetko," povedal trenér Nuggets Mike Malone.

V ďalšom súboji 1. kola hráči Los Angeles Clippers deklasovali Dallas Mavericks 154:111. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:2 na zápasy. Clippers vylepšili klubový rekord v počte bodov v jednom stretnutí play off, keď o dva body prekonali svoje maximum z roku 1998. Zároveň iba o tri body zaostali za absolútnym rekordom vyraďovačky.

Clippers sa poučili z predošlého zápasu a tentoraz dokázali zastaviť hviezdu súpera Luku Dončiča. Slovinec sa ťažko presadzoval a stihol nazbierať iba 22 bodov a osem doskokov. Ofenzíva Dallasu utrpela aj neúčasťou lotyšského pivota Kristapsa Porziňgisa (zranenie kolena). Na kritiku z predchádzajúceho priebehu série dokázal odpovedať najmä Paul George, ktorý za 25 minút zaznamenal 35 bodov, teda o bod viac než v predchádzajúcich troch zápasoch dohromady. Kawhi Leonard pridal 32 bodov a náhradník Montrezl Harrell 19 bodov. Zápas priniesol napäté emócie, čo vyústilo v šesť technických chýb, jeden úmyselný faul a vykázanie dallaského trenéra Ricka Carlisla z lavičky v tretej štvrtine.