Guľova Plzeň mala postup v Lige majstrov na dosah: Všetko zmenila 95. minúta zápasu s Alkmaarom

Tréner Viktorie Plzeň Adrián GuľaTréner Viktorie Plzeň Adrián Guľa Zdroj: Profimedia

ALKMAAR - Futbalisti Viktorie Plzeň vypadli v Lige majstrov v 2. predkole, s holandským tímom AZ Alkmaar prehrali 1:3 po predĺžení. Zverenci slovenského trénera Adriana Guľu boli veľmi blízko k postupu, no v piatej minúte nadstaveného času druhého polčasu inkasovali z pokutového kopu a predĺženie už nezvládli. Slovenský stredopoliar Miroslav Káčer nastúpil v 105. minúte.

Skóre opatrného stretnutia otvoril v 78. minúte presnou strelou k žrdi spoza šestnástky David Limberský. Holanďania sa nezlomili a zvýšili aktivitu. Západočesi odolávali až do 95. minúty, keď fauloval v šestnástke brankár Alex Hruška a kapitán Alkmaaru Teun Koopmeiners vyrovnal. V predĺžení rozhodol dvoma gólmi striedajúci islandský útočník Albert Gudmundsson.

Z postupu ďalej sa teší Michal Ďuriš, ktorého Omonia Nikózia zvíťazila na pôde Legie Varšava 2:0 po predĺžení. Slovenský útočník odohral celých 120 minút. Stredopoliar Michal Škvarka prišiel na ihrisko v 80. minúte, teda v čase, keď už jeho Ferencváros Budapešť viedol nad Celticom Glasgow 2:1. Maďarský majster si už záver v Celtic Parku postrážil a predstaví sa v 3. predkole.

Majster Azerbajdžanu FK Karabach Agdam postúpil po víťazstve nad moldavským Šeriffom Tiraspoľ 2:1. Úvodný gól duelu strelil v 22. minúte z pokutového kopu bývalý hráč Košíc Uroš Matič, ktorý v lete prestúpil z Omonie Nikózia. Za hostí znížil niekdajší hráč Senice Frank Castaneda. V súťaži skončil slovenský obranca Ivan Hladík, keď jeho FK Suduva Marijampole prehralo s Maccabi Tel Aviv 0:3.

Z Ligy majstrov vypadol aj bulharský majster Ludogorec Razgrad, keď nestačil na dánsky Midtjylland. Zverencov českého trénera Pavla Vrbu rozosmútil v 78. minúte gólom po rohovom kope striedajúci Brazílčan Júnior Brumado.

Duely druhého predkola sa hrajú na jeden zápas bez účasti divákov. Žreb 3. predkola je na programe 31. augusta, duely sa budú hrať 15. a 16. septembra.

Liga majstrov - 2. predkolo /hralo sa na jeden zápas/
AZ Alkmaar - Viktoria Plzeň 3:1 pp (0:0, 1:1)
Góly: 90.+5. Koopmeiners (z pok. kopu), 98. a 118. Gudmundsson - 78. Limberský
/M. Káčer (Plzeň) nastúpil v 105. min/

Dinamo Brest - FK Sarajevo 2:1 (1:1)
Góly: 3. Gordejčuk, 50. Diallo - 34. Dokanovič

Legia Varšava - Omonia Nikózia 0:2 (0:0, 0:0)
Góly: 92. Jordi Gomez (z 11m), 107. Santos, ČK: 56. Lewczuk (Legia) po 2. ŽK
/M. Ďuriš odohral za hostí celý duel/

Young Boys Bern - KI Klaksvík 3:1 (0:0)
Góly: 51. Nsame, 57. Sulejmani, 82. Ngamaleu - 79. J. Johannesen

Celtic Glasgow - Ferencváros Budapešť 1:2 (0:1)
Góly: 53. Christie - 7. Sigér 75. Nguen
/M. Škvarka (Ferencváros) nastúpil v 80. min/

Ludogorec Razgrad - FC Midtjylland 0:1 (0:0)
Gól: 78. Júnior Brumado

NK Lokomotiva Záhreb - Rapid Viedeň 0:1 (0:1)
Gól: 32. Kara

FK Karabach Agdam - Šeriff Tiraspol 2:1 (1:0)
Góly: 22. U. Matič (z 11m), 63. Emreli - 78. Castaneda, ČL: 37. Abang (Tiraspol)

NK Celje - FK Molde 1:2 (1:0)
Góly: 38. Lotrič - 57. Hussain, 74. L. James

FK Suduva Marijampole - Maccabi Tel Aviv 0:3 (0:1)
Góly: 30. Rikan, 73. Blackman, 90.+2. Davidzada