VIDEO Absolútny výbuch Bostonu! Tampa vyhnala Haláka z bránky, obrovský debakel

Jaroslav Halák práve inkasuje gólJaroslav Halák práve inkasuje gól Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

TORONTO - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v treťom dueli semifinále play-off Východnej konferencie NHL nad Bostonom vysoko 7:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Slovenský obranca Erik Černák sa na triumfe Lightning podieľal jednou asistenciou. Jaroslav Halák vydržal v bránke Bruins do štvrtého inkasovaného gólu, v 32. minúte ho vystriedal Čech Daniel Vladař. Slovenský brankár vykryl 12 zo 16 striel.

Nikita Kučerov sa na výhre "bleskov" podieľal gólom a tromi asistenciami, Alex Killorn si pripísal dva góly a asistenciu, tri body zaznamenali aj Brayden Point a Michail Sergačov (zhodne 1+2). Černák odohral necelých 17 minút, prezentoval sa jednou strelou a nazbieral najviac plusových bodov zo všetkých hráčov v zápase – štyri. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára vyslal počas 18 minút na bránku jednu strelu.

V ďalšom súboji, ktorý sa hral v Toronte v noci na štvrtok, Philadelphia zdolala New York Islanders 4:3 po predĺžení a vyrovnala stav série na 1:1. V treťom zápase semifinále Západnej konferencie vyhralo Colorado nad Dallasom s obrancom Andrejom Sekerom 6:4 a znížilo stav série na 1:2.

2. kolo play-off NHL
semifinále Východnej konferencie
tretí zápas:
Boston - Tampa Bay 1:7 /HALÁK vykryl 12 zo 16 striel, chytal do 32. min - ČERNÁK 0+1/