Žilina nezvládla náročný zápas vo Walese: Šošoni sa s Európskou ligou lúčia už v 1. predkole

Futbalisti MŠK Žilina
Futbalisti MŠK Žilina Zdroj: TASR/Róbert Fritz

OSWESTRY - Futbalisti MŠK Žilina sa neprebojovali do 2. predkola Európskej ligy UEFA 2020/2021. Vo štvrtkovom stretnutí 1. predkola prehrali na pôde waleského The New Saints 1:3 po predĺžení.

Na úvodný presný zásah domácich ešte "šošoni" dokázali odpovedať gólom Patrika Mysloviča z pokutového kopu. V nadstavení však najprv inkasovali z kopačky Lea Smitha a v 108. minúte po vylúčení Branislava Sluku za faul v šestnástke spečatil výsledok gólom z penalty ďalší striedajúci hráč Adrian Ciešlewicz.

1. predkolo EL 2020/2020:
The New Saints - MŠK Žilina 3:1 pp (1:1, 0:0)
Góly: 56. Robles, 100. Smith, 108. Ciešlewicz (z 11 m) - 76. Myslovič (z 11 m). Rozhodoval: Lukjančukas (Lit.), ŽK: Brobbell, Astles, Harrington, Redmond, Smith - Minárik, Sluka, Gono, ČK: 108. Sluka (Žilina) po 2. ŽK

TNS: Harrison - Spender (48. Harrington), Astles, Hudson, Marriott - Brobbell (81. Smith), Redmond (104. Routledge), Holland, Mullan - Robles (87. Ciešlewicz), Edde

Žilina: Petráš - Vallo, Minárik, Kopas, Sluka - Bernát (90.+3 Bičachčjan), Gono, Myslovič - Ďuriš (117. Kaprálik), Paur (85. Kurminowski), Iľko (101. Rusnák)
/na 1 zápas, TNS postúpil do 2. predkola/

Ani jeden z tímov na nič nečakal a od úvodných minút sa hralo vo svižnom a ofenzívnom tempe. Domáci tím si vytvoril tlak a brankár Petráš mal oveľa viac práce ako jeho náprotivok. Už vo 4. minúte zmaril obrovskú šancu Marriottovi a o štyri minúty za zaskvel pri príležitosti Redmonda. "Šošoni" mohli ísť do vedenia v 15. minúte, Ďuriš výborne vysunul do úniku Paura, ten však trafil len nohu brankára.

V 20. minúte napriahol domáci Brobbell, Petráš bol opäť na mieste. V ďalších fázach sa hralo stále hore-dolu, domáci boli viac pri lopte a na polovici hostí. V 38. minúte sa opäť zaskvel Petráš, keď končekmi prstov vyrazil strelu Mullana. O ďalšie dve minúty mal zasa šťastie, Hudson trafil žrď. V 44. minúte sa preštrikoval do zakončenia Brobbell, Petráš jeho strelu ďalším výborným zákrokom vyrazil na roh.

V druhom dejstve to opäť nebezpečne skúsili domáci, v 53. minúte delovka Mullana letela nad. Následne však už domáci gólovo udreli, keď sa v 56. minúte po rohu na prvej žrdi presadil hlavou Robles. V 60. minúte vystrelil Paur z priameho kopu v dobrej pozícii nepresne. Žilina sa snažila vyrovnať, ale v 72. minúte Myslovič hlavou minul.

V 76. minúte sa to Myslovičovi už podarilo, keď premenil penaltu po faule Redmonda na Sluku. Povzbudená Žilina mohla otočiť v 78. minúte, no strela Paura brankára Harrisona nezaskočila. V závere riadnej hracej doby pracovali defenzívy pozorne a muselo sa ísť do predĺženia.

V ňom mohol v 99. minúte Ebbe streliť druhý gól domácich, ale obrancovia Žiliny v poslednej chvíli odvrátili na roh. Po ňom však predsa len TNS opäť skóroval, lopta prepadla po zmätku až k striedajúcemu Smithovi, ktorý v páde v otočke prekonal Petráša. Žilina sa tlačila dopredu, ale domáci ju zrazili definitívne do kolien v 108. minúte. Sluka musel v šestnástke zatiahnuť brzdu a fauloval Mullana, videl aj druhú žltú a červenú kartu a z penalty sa bez problémov presadil Ciešlewicz.

Viac o téme: MŠK Žilina The New Saints FC