Nešťastný zápas na pôde silného súpera: Ružomberok potopil mizerný druhý polčas

Tréner MFK Ružomberok Ján Haspra počas zápasu so Servette ŽenevaTréner MFK Ružomberok Ján Haspra počas zápasu so Servette Ženeva Zdroj: Profimedia

ŽENEVA - Futbalisti MFK Ružomberok skončili v Európskej lige UEFA 2020/2021 v 1. predkole. Vo štvrtkovom stretnutí prehrali na štadióne Servette Ženeva vo Švajčiarsku 0:3, keď všetky tri góly inkasovali v druhom polčase. Premožiteľ slovenského klubu spozná súpera v 2. predkole pri pondelňajšom žrebe, zápasy nasledujúcej fázy sú na programe 17. septembra.

1. predkolo EL 2020/2021:
Servette Ženeva - MFK Ružomberok 3:0 (0:0)
Góly: 54. Stevanovič, 77. Mendy, 86. Antunes. Rozhodoval: Kopijevskyj (Ukr.), ŽK: Tasar, Rouiller - Zsigmund, Múdry, Maslo

Servette: Frick – Sauthier, Rouiller, Sasso, Mendy – Ondua, Cognat (86. Maccoppi) – Stevanovič, Imeri (76. Cespedes), Tasar (69. Antunes) – Kyei

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Múdry (65. Brenkus), Kochan, Zsigmund, Takáč (60. Ďungel), Madleňák – Almási (70. Bobček), Gerec
/na 1 zápas, Ženeva postúpila do 2. predkola/

Ružomberčania sa mohli dostať do vedenia už v 8. minúte, Kochan si nabehol do šestnástky na prízemnú prihrávku z pravého krídla, osamotený v blízkosti "bieleho bodu" si nachystal loptu na ľavačku, no vystrelil tesne vedľa. V ďalšom priebehu prvého polčasu bol v permanencii najmä hosťujúci brankár Macík.

V úvode ho prudkým pokusom preveril Tasar, po vyše polhodine hry zasahovať nemusel, keď nebezpečná hlavička Stevanoviča z hranice päťky preletela tesne ponad jeho brvno. V 37. minúte už musel Macík vytiahnuť ďalší zákrok, Sauthier namieril z diaľky do rohu bránky, ružomberský brankár ubránil polčasový bezgólový stav.

Futbalisti MFK Ružomberok sa Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Salvatore Di Nolfi

Takisto po prestávke boli dopredu výraznejší domáci. V 53. minúte dostal Imeri spätnú prihrávku od Mendyho a technický pokus poslal len tesne mimo. Bola to predzvesť toho, čo prišlo už o minútu neskôr, hosťujúca defenzíva prepadla a Ženevčania sa vyrútili do prečíslenia dvaja na jedného. Kyei našiel voľného Stevanoviča a ten prekonal Macíka. Krátko nato obrana Ružomberka opäť zaváhala a pustila Stevanoviča do ďalšej príležitosti, tentoraz uspel v mikrosúboji Macík a udržal fortunaligistu v jednogólovom manku.

Na jeho zmazanie si však Liptáci nevypracovali šance a v 77. minúte inkasovali druhýkrát, Mendy zaskočil Macíka strelou z diaľky. V 86. minúte pridali domáci aj tretí zásah, striedajúci Antunes si vymenil loptu s Kyeim a zblízka namieril do siete. Opakované zábery ukázali, že bol v ofsajde, ale v tomto zápase nebol VAR k dispozícii. V závere mohli hostia aspoň znížiť, po priamom kope mal možnosť na dorážku Mojžiš, no neskrotil loptu.

Hlas po zápase:

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Nie je čo hodnotiť, moje mužstvo zápas nezvládlo po žiadnej stránke. Boli sme strašne bojazliví a výkon bol nekvalitný. Veľa hráčov išlo pod svoje možnosti a to sa v takomto zápase nesmie stať. Aj cez prestávku v kabíne boli všetci živí, ale na ihrisku to vyzeralo inak. Robili sme veľa chýb, často sme zbytočne prichádzali o loptu. Jednoducho, veľké sklamanie."

Viac o téme: MFK Ružomberok Servette FC