Škamlová v Prešove víťazné double nedosiahla: 17-ročný talent so senzačným životným úspechom!

Chantal ŠkamlováChantal Škamlová Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

PREŠOV - Slovenská tenistka Radka Zelníčková sa stala víťazkou dvojhry žien na turnaji v Prešove, ktorý bol záverečným podujatím Peugeot Tennis Tour. Vo finále zdolala Chantal Škamlovú v troch setoch 7:6 (5), 4:6, 6:3. Celkovou víťazkou päťdielnej PTT sa už v predstihu stala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v Prešove neštartovala.

Pre 17-ročnú Zelníčkovú ide o najväčší úspech v doterajšej kariére. "Je to pre mňa motivácia do ďalších zápasov. Dokázala som si, že viem zdolávať naše kvalitné hráčky a videla som, na akej som úrovni. Na predošlých turnajoch PTT som mala silné súperky, väčšinou som skončila v prvom kole. Preto som veľmi rada, že sa mi na poslednom turnaji v Prešove podaril tento úspech. Pred turnajom som nemala veľké ciele, v prvom rade som sa tešila na zápasy," uviedla Zelníčková.

Jej súperka Škamlová napokon nedosiahla cenné double a nenadviazala na triumf zo štvorhry. Účasť vo finále prešovského turnaja bol však aj pre ňu cenný úspech. "Je to povzbudenie, no ja ešte neviem, kam sa bude uberať môj život. Pravdupovediac, výkonmi a výsledkami na tejto sérii turnajov som prekvapila aj seba. Rozohrala som sa a objavila som svoju hru. Povzbudilo ma to, hru na kurte si viac užívam. Som rada, že sa niečo takéto podarilo zorganizovať. Bola to výborná príležitosť pre mladých hráčov porovnať sa so skúsenejšími, hoci na turnaji v Prešove už chýbali najlepší," povedala Škamlová, ktorej ďalšia tenisová budúcnosť je otázna: "Povedala som si, že toto leto si užijem a na jeho konci sa rozhodnem, čo ďalej. Už sa však blíži koniec leta a ja sa budem musieť rozhodnúť. Dostala som už aj nejaké pracovné ponuky. Nebudem ich konkretizovať, no vždy ma napĺňalo pomáhať mladšej generácii, s čím som už aj začala. Možno to skĺbim s tenisom, uvidíme."

Vo finále ženskej štvorhry triumfovali Škamlová s Terezou Mihalíkovou, keď zdolali tretí nasadený pár Michaela Kadlečková - Katarína Kužmová 6:3, 6:2. Zároveň sa stali aj celkovými víťazkami celej série v ženskej štvorhre.

ženy - dvojhra - finále:

Radka Zelníčková (SR) - Chantal Škamlová (SR-2) 7:6 (5), 4:6, 6:3

ženy - štvorhra - finále:

Tereza Mihalíková, Chantal Škamlová - Michaela Kadlečková, Katarína Kužmová 6:3, 6:2

Víťazky turnajov PTT:
1. Bratislava: Belinda Benčičová
2. Bratislava: Anna Karolína Schmiedlová
3. Piešťany: Chantal Škamlová
4. Žilina: Anna Karolína Schmiedlová
5. Prešov: Radka Zelníčková

Konečné poradie PTT:

ženy, dvojhra: 1. Anna Karolína Schmiedlová 50 bodov, 2. Belinda Benčičová 28, 3. Viktória Kužmová 28, 4. Chantal Škamlová 25, 5. Eszter Mériová 14, 6. Tereza Mihalíková 13.

štvorhra: 1. Tereza Mihalíková, Chantal Škamlová, obe po 21 bodov, 3. Romana Čisovská 20, 4. Belinda Benčičová, Anika Jašková, obe po 16, 6. Radka Zelníčková 12.

Viac o téme: Chantal Škamlová Peugeot Tennis Tour Radka Zelníčková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Lukáš Grinaj; VIDEO: STZ TV
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články