Španielsky záložník aj slovenská posila z Poľska: Senica získala dve nové letné akvizície

José Carrillo Mancilla sa stal novou posilou FK SenicaJosé Carrillo Mancilla sa stal novou posilou FK Senica Zdroj: fksenica.eu - Brano Spanka

SENICA - Deň pred domácim zápasom proti FC Nitra prichádza do fortunaligového klubu FK Senica 25-ročný španielsky futbalista José Carrillo Mancilla, s vedením klubu sa dohodol na ročnom kontrakte.

"Som šťastný, že som sa s klubom dohodol na spolupráci. Chcem vyhrávať zápasy, pomôcť tímu a rovnako tak aj mojim novým spoluhráčom," uviedol pre klubový web španielsky futbalista.

Rodák z Granady pozná našu najvyššiu súťaž veľmi dobre, počas uplynulých troch sezón obliekal dres MFK Zemplín Michalovce, kde rovnako pôsobil pod terajším trénerom senického klubu Antonom Šoltisom. Na Zemplíne odohral v lige 62 súťažných zápasov, v ktorých dokázal skórovať štyrikrát. S futbalom začínal v rodnej Granade, neskôr vo svojej kariére obliekal dresy Mallorky či Getafe.

"José Carrillo patril k našim vytypovaným hráčom už od začiatku prestupového obdobia, vzhľadom na situáciu v Španielsku a fakt, že bol doma sme museli čakať, aby sa vyjasnila situácia s cestovaním. José mal aj iné ponuky, nakoľko sa pozná s trénermi, rozhodol sa akceptovať ponuku Senice. Je to pre nás vysoko cenený hráč, ktorý má s našou ligou trojročné skúsenosti - nie je to žiadna neznáma. Tréneri ho poznajú a veria v jeho kvalitu, preto sme sa rozhodli angažovať ho," objasňuje športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Zo susedného Poľska prichádza ďalšia posila

Ďalšou letnou posilou FK Senica sa stal 24-ročný krídelník Martin Košťál, slovenský futbalista prichádza z Jagiellonie Bialystok. S vedením klubu sa rýchlonohý krídelník dohodol na ročnom hosťovaní s prednostným právom odkupu.

"Na Slovensko sa vraciam preto, aby som pomohol Senici k čo najlepším výsledkom. Dúfam, že sa nám to spoločne s tímom podarí a budeme to dokazovať na ihrisku," povedal pre klubový web rodák z Nových Zámkov.

Zahraničné angažmá v Poľsku začalo pre odchovanca FC Nitra v roku 2017 po odchode zo Spartaka Trnava, kedy sa slovenský futbalista upísal Wisle Krakow. Neskôr v priebehu sezóny 2018/19 sa sťahoval do Jagiellonie Bialystok. Celkovo si na svoje konto pripísal v Ekstraklase 52 súťažných zápasov.

"Som veľmi rád, že sa mi podarilo dostať do takého klubu, akým je Wisla Krakow a následne prestúpiť do Jagiellonie. Teraz prichádzam do Senice na ročné hosťovanie. Sústredím sa na najbližšie týždne, budem sa zo seba snažiť vydať čo najviac," prezrádza nová posila FK Senica. A čo rozhodlo o prestupe do Senice? "Priamy prístup klubu a veľmi dobrá komunikácia so športovým riaditeľom klubu. To zavážilo najviac, som rád, že som tu," dodal na záver pre klubový web Martin Košťál.

"Pri niektorých príležitostiach, ktoré sa na trhu objavia netreba váhať. Keď sa naskytla táto príležitosť angažovania Maťa Košťála, od prvého momentu som mu nedal pokoj a kľud. Presvedčil som ho, že hosťovanie v Senici pre neho bude prospešné ako pre hráča, ktorý potrebuje najmä zápasovú prax, pretože svoje nesporné kvality potvrdil v Ekstraklase. To, že možno neprežil najvydarenejšiu poslednú sezónu sa prihodí každému futbalistovi počas jeho kariéry. Myslím si, že súčasná Senica je ideálnym miestom pre hráča, akým je on. Pre náš klub je to nadštandardný hráč. Myslím si, že aj v merítku našej ligy sa nám podarilo uloviť veľmi kvalitného futbalistu, na ktorého máme určitým spôsobom ďalšie právo. Je to zároveň dôkaz toho, aké ambície má prezident klubu a akým spôsobom nám umožňuje pracovať s mužstvom. Verím, že sa to bude prejavovať aj na ihrisku. Sme si vedomí jeho kvalít, charakterovo je to navyše do kabíny výborný chalan. Je to jeden z najrýchlejších krídelníkov poľskej ligy. Prišla výnimočná príležitosť, ktorú sme sa snažili využiť. Teraz už to je iba na Maťovi, aby dokázal naplniť svoj potenciál," okomentoval príchod slovenského futbalistu športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Viac o téme: FK Senica Martin Košťál Filip Holec José Carrillo Mancilla
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fksenica.eu - Brano Spanka; VIDEO: FK Senica
  • Zdroj: fksenica

Súvisiace články