Zaúradovala karma? Osaková nenastúpila na finále, Azarenková ovládla turnaj v New Yorku

Naomi Osaková a Victoria Azarenková s trofejamiNaomi Osaková a Victoria Azarenková s trofejami Zdroj: SITA/AP - Frank Franklin II

NEW YORK - Bieloruská tenistka Victoria Azarenková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA v New Yorku a získala 21. titul v kariére Jej finálová súperka Japonka Naomi Osaková totiž na finálový zápas nenastúpila pre zranenie zadného stehenného svalu.

"Je mi to veľmi ľúto, ale pre zranenie musím odstúpiť z turnaja. Zdravotné problémy som začala pociťovať v tajbrejku druhého setu semifinálového zápasu proti Elise Mertensovej a môj stav sa dnes nezlepšil. Bol to pre mňa veľmi emotívny týždeň, prosím všetkých fanúšikov o pochopenie," napísala Osaková na sociálnych sieťach.

Japonka pôvodne odstúpila zo semifinále na Western & Southern Open na protest proti rasizmu a policajnému násiliu. Reagovala tak na nedeľný incident vo Wisconsine, keď policajti postrelili neozbrojeného Afroameričana Jacoba Blakea. Po jej odstúpení organizátori podujatia ATP a WTA v New Yorku prerušili program až do piatka. Osaková napokon svoje rozhodnutie zmenila a nastúpila na zápas s Mertensovou.

Victoria Azarenková (Biel.) - Naomi Osaková (Jap.-4) - bez boja

Viac o téme: Victoria Azarenková Naomi Osaková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Frank Franklin II
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články