VIDEO Tuhý boj o anglický Superpohár: Šláger Liverpoolu s Arsenalom rozhodol penaltový rozstrel!

Pierre-Emerick Aubameyang a FabinhoPierre-Emerick Aubameyang a Fabinho Zdroj: SITA/AP - Justin Tallis

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali po šestnásty raz v histórii víťazmi Community Shield. V zápase o anglický Superpohár zvíťazili vo Wembley nad úradujúcim majstrom FC Liverpool 5:4 po jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1. O triumfe držiteľa FA Cupu rozhodol Pierre-Emerick Aubameyang.

Liverpool začal aktívne a Virgil van Dijk po centri rozvlnil sieť, gól holandského stopéra však neplatil pre tesný ofsajd. V 12. minúte zahrmelo z prvej útočnej akcie Arsenalu. Gabonský útočník Aubameyang napriahol spoza šestnástky a prekonal Alissona. Krátko na to mohol zvýšiť Nketiah, no Alisson jeho strelu bravúrne vyrazil.

Virgil van Dijk a Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP - Justin Tallis

Aj úvod druhého polčasu patril Liverpoolu, no Firmino mieril vedľa žrde a pri šanci Sadia Maneho sa vyznamenal Emiliano Martinez. Oživenie do hry "The Reds" priniesli striedajúci Takumi Minamino a Naby Keita. V 73. minúte sa Minamino najlepšie zorientoval v skrumáži a vyrovnal na 1:1. O majiteľovi prvej trofeje v novej sezóne napokon rozhodol jedenástkový rozstrel. V ňom ako jediný zaváhal striedajúci Rhian Brewster, ktorý napálil loptu do brvna.

Arsenal Londýn - FC Liverpool 1:1 (1:0), 5:4 rozstrel z 11 m
Góly: 12. Aubameyang - 73. Minamino, 11 m rozstrel: Salah 0:1, Nelson 1:1, Fabinho 1:2, Maitland-Niles 2:2, Brewster nedal, Soares 3:2, Minamino 3:3, Luiz 4:3, Jones 4:4, Aubameyang 5:4. ŽK: Milner, rozhodoval: Marriner,

Arsenal: Martínez – Holding, Luiz, Tierney (82. Kolašinac) – Bellerín (58. Soares), Xhaka, Elneny, Maitland-Niles – Saka (82. Willock), Aubameyang, Nketiah (82. Nelson)

Liverpool: Alisson – Williams (59. Minamino), Gomez, van Dijk, Robertson – Milner (59. Keita), Fabinho, Wijnaldum (90+2. Brewster) – Salah, Firmino (82. Jones), Mane

Pierre-Emerick Aubameyang s víťaznou Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP - Justin Tallis

Viac o téme: Arsenal Londýn FA Cup Pierre-Emerick Aubameyang Liverpool FC