Sagan o šialenom poslednom kilometri a veľkom zmätku: Potrebujem len trochu šťastia!

Peter Sagan a spol. v záverečnom špurte prvej etapyPeter Sagan a spol. v záverečnom špurte prvej etapy Zdroj: TASR/AP - Thibault Camus

NICE - Slovenský cyklista Peter Sagan z Bora-Hansgrohe odštartoval preložený 107. ročník Tour de France piatym miestom. Úvodnú etapu dlhú 156 km so štartom a cieľom v Nice vyhral v hromadnom špurte Nór Alexander Kristoff zo SAE Team Emirates, ktorý si obliekol aj žltý dres pre lídra pretekov. Druhý skončil úradujúci majster sveta Mads Pedersen z Dánska (Trek-Segafredo) a tretí finišoval Holanďan Cees Bol (Sunweb).

Pre Kristoffa to bolo štvrté etapové víťazstvo na Tour, predchádzajúce dosiahol v záverečný deň pred dvoma rokmi na Elyzejských poliach. V špurte dosiahol rýchlosť 67,2 km/h a po Thorovi Hushovdovi sa stal len druhým Nórom, ktorý si obliekol "maillot jaune".

"Vždy som sníval, že si raz oblečiem žltý dres, takže dnes som si ten sen splnil. Víťazstvo na Tour je vždy výnimočné, neviem si predstaviť lepší štart. V posledných kilometroch som sa cítil naozaj silný a som hrdý na to, čo som dokázal. V závere som bol dosť dlho na zadnom kolese Sagana, na pravo som videl vyraziť Ceesa Bola, tak som si povedal, že to skúsim za ním. Odštartoval dosť skoro a došli mu sily, ja som mal stále dobré nohy, tak som vyrazil a vyšlo to. Bol to úžasný pocit, pre moju kariéru to znamená veľmi veľa. Etapové víťazstvo ukazuje, že stále patrím medzi najlepších aj vo veku 33 rokov," povedal v televíznom rozhovore.

Alexander Kristoff v zelenom Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP - Thibault Camus

Okrem etapových vavrínov a žltého dresu získal aj zelený pre lídra bodovacej súťaže. Na konte má 59 bodov, druhý Pedersen 30 a tretí Sagan 29. Slovenský reprezentant je zároveň piaty v celkovej klasifikácii. "Bol to šialený posledný kilometer, celý čas fúkal protivietor. Svoj špurt som odštartoval 200 metrov pred koncom, no bolo to veľmi nervózne. V závere tam bol veľký zmätok. Finiš s takýmto protivetrom je vždy lotéria. Potrebujem len trochu šťastia," citoval Sagana portál cyclingnews.com.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Peter Sagan Alexander Kristoff Bora-Hansgrohe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP - Thibault Camus
  • Zdroj: TASR