VIDEO Chára s Halákom krok od vypadnutia: Dvojgólová česká hviezda zariadila triumf Černákovcov!

Erik Černák (81) v hromadnej šarvátke za bránkou TampyErik Černák (81) v hromadnej šarvátke za bránkou Tampy Zdroj: SITA/AP - Cole Burston

TORONTO - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili vo štvrtom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie NHL nad Bostonom 3:1 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning takmer 17 minút a zapísal si dve trestné minúty. V bránke Bruins zlikvidoval Jaroslav Halák 23 z 26 striel súpera. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade vyše 16 minút.

Tampu poslal do vedenia útočník Ondřej Palát v 9. minúte, keď na hokejku dostal puk spoza bránky a presnou strelou nedal Halákovi žiadnu šancu. Ten v druhej tretine kapituloval dvakrát, keď ho najprv prekonal strelou z prvej opäť Palát a potom mu v oslabení nešťastne za chrbát zapadol puk po teči spoluhráča po strele švédskeho obrancu Victora Hedmana. Na víťazstve "bleskov" už nič nezmenil ani presilovkový gól Jakea DeBruska v 48. minúte.