VIDEO Djokovič ukázal, prečo je jednotkou: O ďalšiu trofej ho neobral ani stratený set a zranenie!

Novak Djokovič s víťaznou trofejouNovak Djokovič s víťaznou trofejou Zdroj: SITA/AP - Frank Franklin II

NEW YORK - Srbský tenista Novak Djokovič sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP v New Yorku. Vo finále zdolal ako nasadená jednotka Kanaďana Miloša Raoniča 1:6, 6:3, 6:4 a natiahol víťaznú šnúru na 23 zápasov. V tomto roku na mužskom profesionálnom okruhu ešte v singli neokúsil trpkosť prehry, triumfoval aj na Australian Open a v Dubaji.

Djokovič získal celkovo 35. titul z turnajov Masters a vyrovnal rekordný zápis Španiela Rafaela Nadala. Pre Srba je to druhá trofej z podujatia Western & Southern Open, ktoré pre pandémiu koronavírusu presunuli zo Cincinnati do New Yorku.

"Chcem využiť túto príležitosť a pozdraviť fanúšikov v Cincinnati aj na celom svete, chýbate nám. Je trochu zvláštne hrať za týchto okolností, ale všetci veríme v lepšie zajtrajšky. Vy fanúšikovia ste dôvod, prečo hráme tenis a dúfame, že sa čoskoro vrátite na tribúny. Ďakujem aj môjmu tímu, ktorý to tu so mnou zvláda," citoval Djokoviča web ATP.

Novak Djokovič a Miloš Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP - Frank Franklin II

Proti Raoničovi mu vôbec nevyšiel úvod stretnutia, na začiatku rozhodujúceho setu prehrával 0:2, no dokázal otočiť nepriaznivý vývoj. Vzájomnú bilanciu z rodákom z čiernohorskej Podgorice upravil už na 11:0 a potvrdil, že pred US Open je vo výbornej forme.

Novak Djokovič (Srb.-1) - Miloš Raonič (Kan.) 1:6, 6:3, 6:4

Viac o téme: Novak Djokovič Miloš Raonič