VIDEO Dokonalá reklama na gumových medvedíkov: Sagan neušiel pozornosti diváka!

Slovenský cyklista v drese Bora-Hansgrohe Peter SaganSlovenský cyklista v drese Bora-Hansgrohe Peter Sagan Zdroj: TASR/AP

NICE - Slovenský cyklista Peter Sagan z Bora-Hansgrohe odštartoval preložený 107. ročník Tour de France piatym miestom. Úvodnú etapu dlhú 156 km so štartom a cieľom v Nice vyhral v hromadnom špurte Nór Alexander Kristoff zo SAE Team Emirates, ktorý si obliekol aj žltý dres pre lídra pretekov.

Okrem etapových vavrínov a žltého dresu získal aj zelený pre lídra bodovacej súťaže. Na konte má 59 bodov, druhý Pedersen 30 a tretí Sagan 29. Slovenský reprezentant je zároveň piaty v celkovej klasifikácii.

"Bol to šialený posledný kilometer, celý čas fúkal protivietor. Svoj špurt som odštartoval 200 metrov pred koncom, no bolo to veľmi nervózne. V závere tam bol veľký zmätok. Finiš s takýmto protivetrom je vždy lotéria. Potrebujem len troch šťastia," citoval Sagana portál cyclingnews.com.

Tourminátor v cieli zaujal jedného z prítomných divákov. Ten ho natočil v momente, keď mu masér sype do rúk plnú hrsť gumových medvedíkov. No mohol by si známy výrobca priať lepšiu reklamu?

Viac o téme: Peter Sagan