Ôsmy triumf v rade! Michalovčanky obhájili prvenstvo v Slovenskom pohári

Radosť hráčok z Iuventa Michalovce
Radosť hráčok z Iuventa Michalovce

BARDEJOV - Hádzanárky Iuventy Michalovce obhájili triumf v Slovenskom pohári. Vo finále turnaja Final 4 v Bardejove zdolali HK Slovan Duslo Šaľa 31:27. Pre Michalovce je to jedenáste prvenstvo v histórii súťaže, ôsme za sebou. Iuventu potiahli k titulu najmä osemgólová Bibiana Štefaniková a sedemgólové Martina Popovcová a Nikoleta Trúnková.

Šalianky začali lepšie, keď sa dostali do vedenia 2:0, a hoci viedli aj 3:2 a 4:3, od stavu 4:4 už iba doťahovali manko. Iuventa gólom Trúnkovej odskočila na dvojgólový rozdiel (7:5) a v závere polčasu ešte navýšila svoj náskok na 14:11. Úvod druhého polčasu patril Šali, ktorej hráčky znížili na 14:15, 18:19 i 19:20, ale Michalovčanky si udržali náskok. Šaliankam opäť odskočili v závere (26:23) a drámu už nepripustili.

Slovenský pohár - ženy - finále:
Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 31:27 (14:11)
zostava a góly Michaloviec: Kordowiecka, Jablonská-Bobal - Čorovičová, Klučková 3, Štefániková 8, Dmytrenková, Popovcová 7, Trifunovičová, Trúnková 7, Kohuchová, Kakaščíková, Štefánová, Holejová 3, Godečová, Bajčiová 3, Dulinová,
zostava a góly Šale: Furgaláková, Novotná - Takáčová 1, Rácková 2, Obstová, Špendlová, Königová 7, Pócsíková 2, Ščípová, Matušincová 6, Ušiaková 1, Tulipánová 3, Némethová 3, Vargová 2, Tisajová, Varjassiová, Novotná.
Rozhodovali: Brunovský, Čanda, TH: 3/2 - 4/3, vylúčené: 5:4

hlasy:
Peter Dávid, tréner Iuventy Michalovce: "Naozaj bolo náročné absolvovať po polročnej prestávke takýto dôležitý zápas. Najmä po taktickej stránke sme ho zvládli veľmi dobre a obstáli sme v náročných situáciách. Vychádzala nám taktika hrať akcie na krídla a do pivota. Myslím si, že to bol veľmi dobrý výkon nášho družstva."

Peter Pčola, tréner Šale: "Bol to pre nás už tretí náročný zápas v priebehu štyroch dní. Úvod sme mali vydarený, dobre sme bránili, ale nepremieňali sme šance. Našim hráčkam asi zväzovala ruky aj určitá nervozita. Vyrovnali sme na 20:20, no mrzí ma, že sme to nedotiahli do úspešného konca. Myslím si, že dievčatá vydali zo seba všetko."


Tagy: Iuventa Michalovce HK Slovan Duslo Šaľa

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Viktor Zamborský

DISKUSIA