VIDEO Dallas so Sekerom krok od postupu, Islanders vyhrali už tretíkrát nad nevýraznou Philadelphiou

Radosť hráčov Dallasu po vyhratom dueli s Coloradom Radosť hráčov Dallasu po vyhratom dueli s Coloradom Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

TORONTO - Hokejisti Dallasu Stars v zostave s Andrejom Sekerom sú krok od postupu do finále Západnej konferencie NHL. Vo štvrtom zápase semifinále zdolali Colorado Avalanche 5:4 a v sérii vedú 3:1. Rovnako jeden triumf stačí na postup aj hráčom Vegas Golden Knights a New Yorku Islanders.

Slovenský obranca strávil na ľade v Edmontone takmer 15 minút, zblokoval dve strely a pripísal si na konto jeden hit. "Hviezdy" si v prvej tretine vypracovali trojgólový náskok, no hráči Colorada po prestávke dvoma gólmi znížili. V tretej tretine upravil na 4:2 presilovkovým gólom Roope Hintz a vzápätí strelil Denis Gurianov piaty gól, keď obranca Avalanche Cale Makar zle rozohral puk a ten zapadol za Francouza. "Lavíny" sa ani po tomto momente nevzdali, no dvoma gólmi v závere len upravili konečné skóre. "Vyzerá to, že keď jeden tím dostane jeden gól, tak ho to nakopne. Našťastie sme našli spôsob, ako dať tri rýchle góly v prvej tretine. Colorado má dobrý tím a bojuje až do konca. Neviem, prečo padajú góly v našich zápasoch ako na hojdačke, ale je to jednoducho tak. Dôležité je zvládnuť správne momenty," povedal pre nhl.com kapitán Dallasu Jamie Benn.

Andrej Sekera sa snaží Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

Hráči New Yorku Islanders sa priblížili k postupu do finále Východnej konferencie. Vo štvrtom dueli semifinále play-off zvíťazili nad Philadelphiou Flyers 3:2 a v sérii sa ujali vedenia 3:1. Ústrednou postavou "ostrovanov" na ľade v Toronte bol Brock Nelson, ktorý strelil dva góly. Okrem neho sa zaskvel aj brankár Thomas Greiss, ktorý mal 38 úspešných zákrokov. "Thomas nás podržal niekoľkými skvelými zákrokmi, udržal nás v hre. Keď máte takúto oporu v bránke, dáva vám to sebavedomie, viete, že ste stále v hre a máte šancu vyhrať. Myslím si, že toto bol najväčší rozdiel," uviedol Nelson.

Vancouver podľahol vo štvrtom zápase semifinále Západnej konferencie Vegas 3:5 a v sérii prehráva 1:3. Útočník Vegas Max Pacioretty zaznamenal dva góly a jednu asistenciu, jeho spoluhráč Mark Stone pridal tri asistencie.