Derby v ohrození! V českom tíme je koronavírus: Slavia chce stiahnuť hráčov

Kouč Česka Jaroslav Šilhavý počas tréninguKouč Česka Jaroslav Šilhavý počas tréningu Zdroj: TASR/AP/Efrem Lukatsky

PRAHA - V českej futbalovej reprezentácii sa pred zápasom Ligy národov so Slovenskom (v piatok 4. septembra o 20.45 v Bratislave) objavil podľa portálu iSport.cz pozitívny nález na koronavírus medzi masérmi. Hráči, tréneri a ostatní členovia realizačného tímu následne podstúpili testy, ktoré mali negatívny výsledok. Vedenie mužstva však muselo pre testovanie zmeniť program a zrušilo stredajší let na Slovensko, tím by mal odletieť až vo štvrtok.

Celý český tím podstúpil v utorok plánované a povinné testy nariadené Európskou futbalovou úniou (UEFA). Jeden z testov na COVID-19 bol pozitívny. Podľa informácií iSport.cz sa nakazil jeden z masérov, ktorý sa mal ešte pred otestovaním stretnúť na zraze s celým českým tímom. "Môžem potvrdiť, že išlo o člena širšieho realizačného tímu. Ten okamžite opustil hotel a nastúpil do karantény," uviedol pre iDnes.cz hovorca národního mužstva Petr Šedivý.

Všetci hráči, tréneri i členovia realizačného tímu ČR absolvovali v stredu ďalšie vyšetrenie, ktoré už žiadny ďalší prípad nákazy neodhalilo. "Všetci sú negatívni. Iba sme pre ďalšie testy museli odložiť odlet na Slovensko zo stredy na štvrtok. Zároveň komunikujeme s hygienikmi o ďalšom postupe," prezradil Šedivý.

Pre koronavírus v českej reprezentácii viaceré kluby uvažujú nad stiahnutím svojich nominovaných hráčov. Týka sa to najmä Slavie Praha, ktorá má vo výbere trénera Jaroslava Šilhavého až osem futbalistov. "Zošívaných" čaká už o tri týždne prvý zápas play off Ligy majstrov, súperom bude Midtjylland alebo Young Boys Bern, v súvislosti s účasťou v LM zaviedol tím prísne pravidlá, aby sa hráči nenakazili. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na sociálnej sieti potvrdil, že klub bude o situácii v reprezentácii hovoriť s vedením Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR).

České médiá však upozorňujú, že kluby by nemuseli so žiadosťou o stiahnutie svojich hráčov uspieť. Septembrový termín je pevne ukotvený v kalendári FIFA a kluby musia uvoľniť futbalistov pre reprezentačné potreby. Výnimku majú iba pri zranení hráča, alebo keby národný tím hral v krajine, kde by hrozila karanténa v súvislosti s koronavírusovými opatreniami, čo však nie je prípad Slovenska.

Viac o téme: Slovensko Česko Liga národov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Efrem Lukatsky
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články