Slovenská reprezentácia sa ocitla v karanténe: Výjazd na majstrovstvá Európy zrušený

Reprezentácia kadetov SlovenskaReprezentácia kadetov Slovenska Zdroj: svf.sk

BRATISLAVA - Slovenská volejbalová reprezentácia kadetov (do 18 rokov) sa napokon nepredstaví na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie, ktoré v Taliansku odštartujú najbližšiu sobotu (5. - 13. septembra 2020). Dôvodom je pozitívny test na koronavírus u jedného z členov plánovanej výpravy. Informovala o tom Slovenská volejbalová federácia (SVF) na svojom webe.

SVF bezodkladne podnikla všetky potrebné kroky podľa platných nariadení a odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR. "Družstvo a realizačný tím musia počas nasledujúcich dní zostať v karanténe. Všetci sú tiež v komunikácii so svojimi lekármi a regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva, keďže celý proces s nimi musí byť konzultovaný. Samozrejme, neúčasť na šampionáte nás predovšetkým kvôli členom tímu veľmi mrzí, zdravie a bezpečnosť sú však na prvom mieste," povedal pre svf.sk športový riadteľ SVF Marek Rojko.

"Od začiatku sme urobili maximum pre všetky naše reprezentačné tímy v zabezpečení všetkých noriem nariadených štátom a ÚVZ, pričom vďaka pondelkovému testovaniu sme zachytili tento prípad. Máme za sebou viacero testovaní s negatívnymi výsledkami, a preto môžem len poďakovať všetkým, že to takto zvládajú. Žiaľ, život priniesol túto skutočnosť, nikomu to nemôžeme dávať za vinu. V tejto chvíli je potrebné podporiť všetkých, ktorých sa táto nepríjemnosť dotkla. Pevne verím, že po ukončení karantény sa všetci bez problémov vrátia k volejbalu do svojich klubov. Aj v tejto súvislosti chcem naše hnutie ubezpečiť, že na federácii sme neustále plne k dispozícii všetkým, ktorí to budú potrebovať," doplnil Rojko.

Slovenskí kadeti sa mali na šampionáte predstaviť v I. skupine v meste Marsicovetere na juhu krajiny spoločne s domácimi Talianmi, Turkami, Belgičanmi, Bulharmi a Fínmi. Do II. skupiny v Lecce zaradil augustový žreb tímy Česka, Ruska, Francúzska, Nemecka, Bieloruska a Poľska.

Viac o téme: Marek Rojko SVF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: svf.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články