Najväčšie hviezdy PSG majú koronavírus: Neymar a Di María sa nakazili na dovolenke!

NeymarNeymar Zdroj: SITA/David Ramos/Pool via AP

PARÍŽ - Traja futbalisti Paríža St. Germain na čele s Neymarom mali pozitívny test na nový koronavírus. Klub nezverejnil mená, no podľa stránky francúzskeho periodika L'Equipe sa ochorením COVID-19 nakazili aj Ángel Di María a Leandro Paredes.

Všetci traja hráči sa vrátili z Ibizy, kde rovnako ako niektorí ich ďalší spoluhráči dovolenkovali po finálovom turnaji Ligy majstrov. Na španielskom ostrove sa koronavírus nedávno rapídne rozšíril. "Trio dodržiava stanovené zdravotné protokoly. Všetkých hráčov aj členov realizačného tímu budeme testovať aj v nasledujúcich dňoch," uvádza sa v stanovisku PSG.

Ángel Di María Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Francois Mori

Brazílčan Neymar aj jeho dvaja argentínski spoluhráči budú týždeň v karanténe. Podľa pravidiel najvyššej francúzskej súťaže nesmie mužstvo trénovať pohromade, ak mali pozitívny test minimálne traja hráči alebo členovia realizačného tímu v priebehu ôsmich dní. Liga už odštartovala, Parížania ešte majú voľno po neúspešnom finále LM. Ich úvodné stretnutie, ktoré je na programe 10. septembra v Lens, zatiaľ nie je ohrozené. Odloženie zápasu môže nastať po štyroch alebo viacerých prípadoch COVID-19 v priebehu ôsmich dní.

Viac o téme: Neymar Leandro Paredes Ángel Di María
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/David Ramos/Pool via AP
  • Zdroj: TASR