VIDEO Nepremožiteľný Djokovič stál pred skutočnou skúškou: Som rád za to, že som prehral set

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Srbský tenista Novak Djokovič pokračuje vo svojom víťaznom ťažení. V 2. kole US Open ako nasadená jednotka zdolal Brita Kylea Edmunda 6:7 (5), 6:3, 6:4 a 6:2 a natiahol tohtoročnú víťaznú sériu už na 25 zápasov. V tomto roku na mužskom profesionálnom okruhu ešte v singli neokúsil trpkosť prehry. Sedemnásťnásobný grandslamový šampión bol po štvorsetovom boji rád, že narazil na súpera, ktorý ho riadne otestoval. Predtým si v úvodnom kole poradil s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny hladko 6:1, 6:4, 6:1.

Edmund v prvom sete držal s Djokovičom krok a v tajbrejku slávil úspech. Od začiatku druhého dejstva však mal navrch favorizovaný Srb. Djokovič obmedzil počet nevynútených chýb, mal vyššiu percentuálnu úspešnosť prvého podania a vychádzal mu jeho obľúbený bekhend po čiare, čo bol kľúč k obratu.

Víťazstvo nad Edmundom venoval svojej dcérke Tare. "Chcel by som zablahoželať Tare k jej dnešným tretím narodeninám. Dodáva mi veľa energie a sily. Ľúbim ťa miláčik," vyznal sa "Nole" po postupe medzi elitnú tridsaťdvojku. V 3. kole ho čaká nasadená dvadsaťosmička Nemec Jan-Lennard Struff, ktorého minulý týždeň zdolal v New Yorku na turnaji ATP.

Počítajúc aj minulý rok natiahol Djokovič svoju víťaznú šnúru už na 28 stretnutí. "Vlastne som aj rád za to, že som prehral set a že ma Kyle riadne otestoval. Očakával som, že to bude náročná úloha. Som skutočne rád, že som absolvoval takýto ťažký zápas. Urobí ma to silnejším a pomôže mi to vo zvyšnom priebehu turnaja."

Djokovič po zápase vyzdvihol aj možnosť bývať počas US Open v prenajatom rodinnom dome. Väčšina hráčov z "bubliny" je ubytovaných v dvoch dopredu schválených hoteloch. "Hneď ako sa naskytla šanca bývať v dome, tak som už o ničom inom ani nepremýšľal. V tej sekunde som bol rozhodnutý. Som rád, že som sa takto rozhodol. V hoteli by som nemohol ani otvoriť okná na izbe, vo vnútorných i vonkajších priestoroch by som musel neustále nosiť ochranné rúško. Nemohol by som ísť len tak von a stráviť čas v záhrade," dodala svetová jednotka.

Viac o téme: Novak Djokovič Kyle Edmund