VIDEO Serena kráča za rekordným titulom: Súperke nedala žiadnu šancu na úspech

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Americká tenistka Serena Williamsová stále živí šancu na zisk 24. grandslamového titulu, ktorým by vyrovnala rekord Austrálčanky Margaret Courtovej. V pozícii nasadenej trojky si v 2. kole US Open poradila s Ruskou Margaritou Gasparjanovou 6:2, 6:4.

Americká tenistka Serena Williamsová pokračuje na ceste za siedmym titulom na US Open bez straty setu. Tretia nasadená hráčka zdolala po krajanke Kristie Ahnovej aj Rusku Margaritu Gasparjanovú (6:2, 6:4) a najbližšie sa stretne v šestnásťfinále so Sloane Stephensovou.

Favoritka zvládla duel bez väčších problémov. Gasparjanová ho zdramatizovala len v prostriedku druhého setu, keď Williamsovej dvakrát zobrala podanie, vyrovnala na 4:4 a v ďalšom geme bola blízko tretieho brejku, skúsená tridsaťosemročná hráčka si však záver postrážila a v desiatej hre premenila prvý mečbal. "Som šťastná, že som to zvládla a teraz sa už koncentrujem na ďalší zápas," uviedla Williamsová, ktorú čaká víťazka turnaja z roku 2017 Stephensová.

Má s ňou bilanciu 5:1, no naposledy sa stretli v roku 2015. "Je to skvelá hráčka, hrá tak uhladene a vyzerá, akoby nemíňala ani veľa energie. V minulosti ma zdolala a vyhrala aj tento turnaj, takže určite vie hrať dobre. Nebude to vôbec ľahké," povedala S. Williamsová o svojej najbližšej súperke.

Chorvátka Donna Vekičová zdolala Rumunku Patriciu Mariu Tigovú hladko 6:2, 6:1. Ďalej ide aj druhá nasadená Američanka Sofia Keninová, šampiónka Australian Open si poradila s Kanaďankou Laylou Fernandezovou 6:4, 6:3.

O prekvapenie sa postarala Bulharka Cvetana Pironkovová, ktorá sa vrátila na dvorce po materskej prestávke. Bývalá wimbledonská semifinalistka vyradila desiatu nasadenú Španielku Garbine Muguruzovú Blancovú 7:5, 6:3. Favoritka viedla v prvom sete 5:3, náskok však nevyužila. Po strate úvodného dejstva v návale frustrácie zdemolovala raketu. V druhom sete finalistka tohtoročného Australian Open doplatila na veľké množstvo nevynútených chýb.