Verili by ste tomu? Slávny kouč priznal kuriózny omyl: Pôjdete do kolien!

Taliansky kouč Roberto ManciniTaliansky kouč Roberto Mancini Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone/LaPresse

FLORENCIA - Tréner talianskej futbalovej reprezentácie Roberto Mancini priznal, že nechal Giorgia Chielliniho medzi náhradníkmi na zápas Ligy národov s Bosnou omylom. Na súpiske sa miesto neho v základnej jedenástke oproti očakávaniam objavil Francesco Acerbi.

Mancini po zápase vysvetlil, že zámenu spôsobili chýbajúce okuliare. Pri kontrole súpisky si ich nenasadil. "Bola to moja chyba," uviedol Mancini na tlačovej konferencii po remíze 1:1. "Ukázali mi súpisku, nemal som nasadené okuliare a jednoducho som povedal, že je to v poriadku. Nevšimol som si, že tam bol Acerbi ," dodal.

Podľa televízie RAI Sport sa vedenie zväzu snažilo ešte pred zápasom súpisku zmeniť, podľa UEFA by to však šlo len v prípade, že by bol Acerbi poslaný na tribúnu ako zranený hráč.

"Pôvodne sme plánovali, že Acerbi odohrá jeden zápas a Chiellini druhý. Pýtal som sa Giorgia, či chce hrať v piatok alebo v pondelok proti Holandsku a on si vybral piatok. Teraz to ale budeme musieť otočiť," dodal.

Zmätky sa snažil brať s nadhľadom. "Nie je to tak, že by sme postavili brankára na pozícii obrancu. Nie je to taký rozdiel, ale áno, bola to chyba," konštatoval Mancini.

Viac o téme: Taliansko Roberto Mancini Giorgio Chiellini Bosna a Hercegovina Liga národov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Massimo Paolone/LaPresse
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články