Zamotaná situácia s nečakaným riešením: Nový český tím spoznal verdikt o dueli so Škótmi

Českí futbalisti sa tešia z gólu
Českí futbalisti sa tešia z gólu

OLOMOUC - Výsledky testov na koronavírus u všetkých členov "novej" českej futbalovej reprezentácie sú negatívne. Tím tak môže nastúpiť v pondelok večer na duel 2. skupiny B-dívizie Ligy národov v Olomouci proti Škótsku (20.45).

Pre výskyt koronavírusu u dvoch osôb v pôvodnom českom tíme, ktorý nastúpil v piatkovom zápase v Bratislave proti Slovensku a vyhral ho 3:1, reprezentačný káder rozpustili. Nové mužstvo vytvorili narýchlo z hráčov Olomouca, Ostravy a - napriek vyjadreniam šéfa Slavie Praha Jaroslava Tvrdíka - aj z tímu "zošívaných". Sparta Praha a Viktoria Plzeň žiadneho zo svojich hráčov neuvoľnili.

Trénermi budú David Holoubek a Jiří Žilák, ktorí majú štandardne na starosti reprezentáciu do 20 rokov, respektíve "osemnástku". "Sme radi, že môžeme informovať o tom, že výsledky testov u všetkých hráčov i členov realizačného týmu sú negatívne. Nový tím českej futbalovej reprezentácie je pripravený v pondelok definitívne nastúpiť," uviedol podľa portálu iDnes.cz hovorca Futbalovej asociácie ČR Michal Jurman.

Presné zloženie kádra predstaví realizačný tím v nedeľu večer na tlačovej konferencii.


Tagy: Česko Škótsko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA