Skvelý úspech slovenskej tenistky: Po celkovom triumfe v Prahe vyletela o 41 miest nahor

Slovenská tenistka Kristína KučováSlovenská tenistka Kristína Kučová Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

PRAHA - Slovenská tenistka Kristína Kučová získala titul na turnaji WTA kategórie 125K v Prahe. Vo finále si poradila s druhou nasadenou Taliankou Elisabettou Cocciarettovou 6:4, 6:3.

Na antukových dvorcoch v českej metropole sa v hlavnej časti dvojhry predstavilo 128 hráčok. Osemnásta nasadená Kučová vyhrala všetkých sedem zápasov, pričom stratila iba jediný set.

"Je to neuveriteľný pocit. Som veľmi šťastná. Ďakujem organizátorom za to, že spravili takýto turnaj. V Prahe hrám vždy rada. Je super, že som sa vedela takto dobre pripraviť a zvládla som to aj po fyzickej stránke. Zisk titulu je prekvapenie aj pre mňa. Takýto turnaj som naposledy absolvovala v Montreale. Na podujatí WTA sa mi vtedy podarilo postúpiť z kvalifikácie až do semifinále," citovala slová Kučovej oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Tridsaťročná rodáčka z Bratislavy vyhrala jedenásť turnajov na úrovni ITF. Doteraz najväčší, dvanásty titul, pridala teraz v Prahe. Za prvenstvo zinkasovala šek v hodnote 48.000 USD, do rebríčka WTA jej pribudne 160 bodov. Vďaka tomu sa posunie o 41 priečok nahor na 132. pozíciu.

Viac o téme: Kristína Kučová