Fati pri drvivej výhre ukážkovo prepísal históriu Španielska, Nemci sa museli uspokojiť s remízou

Ansu Fati a jeho gólové oslavyAnsu Fati a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Španielska zvíťazili v nedeľnom druhom vystúpení v A-divízii Ligy národov nad Ukrajinou 4:0.

Úvodné dva góly domácich strelil Sergio Ramos, tretí zásah pridal Ansu Fati a štvrtý Ferran Torres. V ďalšom dueli 4. skupiny remizovali Švajčiari na vlastnej pôde s Nemeckom 1:1.

Španieli rozhodli o zisku troch bodov v prvom polčase. V Madride sa ujali vedenia už v tretej minúte, keď Ramos premenil jedenástku. v 29. minúte sa stopér Realu Madridu presadil hlavou po centri Daniela Olma. Ďalší úder zasadil Ukrajincom Fati po ukážkovej strele spoza šestnástky. Vo veku 17 rokov a 311 dní sa stal najmladším strelcom v histórii španielskej reprezentácie. Doterajší rekord držal Juan Errazquin, ktorý dal ešte v roku 1925 hetrik Švajčiarsku ako 18-ročný. V závere riadneho hracieho času prikrášlil triumf domácich Torres.

Ansu Fati Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

Švajčiari si podelili body s Nemeckom

V Bazileji v zápase medzi Švajčiarskom a Nemeckom sa hral od začiatku svižný futbal. Hostia otvorili skóre v 14. minúte po umiestnenej strele Ilkaya Gündogana k žrdi. Helvéti mali potom viacero šancí na vyrovnanie, Emir Seferovič ich ešte nevyužil. Podarilo sa to však Silvanovi Widmerovi, ktorý v 58. minúte zariadil deľbu bodov. Na čele tabuľky je so štyrmi bodmi Španielsko, nasledujú Ukrajina (3 b.), Nemecko (2 b.) a Švajčiarsko (1 b.).

Španielsko - Ukrajiina 4:0 (3:0)
Góly: 3. a 29. Ramos (prvý z 11 m), 32. Fati, 84. Torres

Švajčiarsko - Nemecko 1:1 (0:1)
Góly: 58. Widmer - 14. Gündogan

Viac o téme: Nemecko Španielsko Ukrajina Švajčiarsko Liga národov