Nemecko stále čaká na prvé víťazstvo v Lige národov: Nie sme dostatočne chladnokrvní

Tréner Nemecka Joachim LöwTréner Nemecka Joachim Löw Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

BAZILEJ - Futbalisti Nemecka remizovali v nedeľu v Bazileji s domácim Švajčiarskom 1:1 a stále čakajú na svoje prvé víťazstvo v histórii novovytvorenej Ligy národov. V premiérovom ročníku súťaže si pripísali dve remízy a dve prehry, v tomto majú na konte zatiaľ dva body - prvý duel so Španielskom sa skončil nerozhodne 1:1.

"V októbri a novembri už budeme hrať naozaj útočne. A potom prídu aj víťazstvá," sľubuje nemecký kouč Joachim Löw pred jesenným pokračovaním Ligy národov. V dueli so Švajčiarmi sa mu pozdával iba výkon do prestávky: "V prvom polčase sme hrali dobre, no nevyužili sme šance ísť do dvojgólového náskoku. V druhom sme až príliš poľavili a Švajčiarom sme dovolili vyrovnať hru i skóre."

Nemci sa dostali do vedenia v 14. minúte zápasu po umiestnenej strele Ilkaya Gündogana k žrdi. Na triumf to nestačilo, deľbu bodov zariadil po necelej hodine hry obranca domácich Silvan Widmer, ktorý ideálne trafil loptu k žrdi po prihrávke Breela Embola. "Nie sme dostatočne chladnokrvní pred bránkou súpera," kritizoval Löw koncovku svojho tímu. "Po vyrovnávajúcom góle sme akoby stratili rytmus a pohodu. Verím, že nabudúce to bude lepšie."

Koučovi chýbali v septembrových zápasoch štyria hráči Bayernu Mníchov - Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Leon Goretzka i Serge Gnabry dostali po augustovom triumfe v Lige majstrov voľno. Dlhší oddych mali po semifinále LM aj hráči Lipska Lukas Klostermann a Marcel Halstenberg. Pre kompletizáciu prestupu do Chelsea chýbal v Bazileji i 21-ročný Kai Havertz. "V nasledujúcich dueloch by sme už mali byť kompletní a vrátia sa šiesti-siedmi hráči, ktorí sú pre nás mimoriadne dôležití. Myslím si, že už sa budeme iba zlepšovať," tvrdí Löw.

Na čele tabuľky 4. skupiny po dvoch dueloch je so štyrmi bodmi Španielsko, nasledujú Ukrajina (3 b.), Nemecko (2 b.) a Švajčiarsko (1 b.). Nemci 10. októbra vycestujú na Ukrajinu a o tri dni neskôr privítajú doma v odvete Švajčiarsko.

Viac o téme: Nemecko Švajčiarsko Liga národov