VIDEO Šatan pred začiatkom hokejovej sezóny: Nechceme byť viac ako štát

Miroslav ŠatanMiroslav Šatan Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

BRATISLAVA - Slovenský profesionálny hokej sa pripravuje na štart nového ročníka, ktorý bude do veľkej miery prelomový. Vzhľadom na momentálne obmedzenia počtu fanúšikov, ktorí môžu prísť na štadión, je možné, že mnoho klubov bude mať výrazné ekonomické problémy. Tie im môže narobiť aj nebezpečný koronavírus, ktorý v susednom Česku vyradil z akcie celé kluby, nakoľko sa ľahko a rýchlo šíri.

"Aby kluby mohli ekonomicky fungovať celú sezónu, potrebujú divákov. A potrebujú, aby to číslo 500 bolo zvýšené minimálne na 50% kapacity štadióna. Veríme, že krízový štáb zváži informácie, ktoré sme my a aj ostatné zväzy poskytli a zapracuje ich do nariadení, ktoré budú nasledovať," vyslovil svoj názor prezident SZĽH Miroslav Šatan, ktorý by rád videl plnšie tribúny a pravú hokejovú atmosféru.

Ligu by mohol dostať na kolená koronavírus, ktorý, keď sa dostatočne rýchlo nezachytí, môže odstaviť celé tímy. SZĽH bude od klubov požadovať testovanie pred štartom súťaže, následne však bude na kluboch samotných, aby monitorovali situáciu: "Štát vydal odporúčanie, aby sa kluby postarali každý o svojich členov. My nechceme byť viac ako štát a niečo klubom prikazovať. Vydali sme manuál, ako by mali kluby postupovať. Čo sa týka profesionálneho hokeja, chceli by sme, aby sa všetky kluby pred začiatkom sezóny otestovali. Zatiaľ je to tak, že klub sleduje svojich hráčov, meria im teplotu a keď sa objavia nejaké príznaky, hráč je stiahnutý z tréningového procesu."

 

 

Viac o téme: Miroslav Šatan SZĽH APHK
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • FOTO: SITA/Branislav Bíbel; VIDEO: Športky - Bublavý
  • Zdroj: športky

Súvisiace články